Smolný víkend Miška Búlika

Richard Karnok

13. septembra sa v nemeckom Schlusselfelde konal predposledné podujatie ADAC Mini Bike cupu.

8-ročný Slovák Michal Búlik nastupoval do pretekov ako jeden z lídrov, navyše na trati, na ktorej sa už tento rok pretekalo a Miško patril medzi najrýchlejších. Druhé miesto na štarte bolo výborným výsledkom, nakoľko dažďová prehánka pred prvým tréningom prvej skupiny umožnila druhej skupine dosiahnuť lepšie časy. Po problémoch na štarte sa prepadol na ôsme miesto, no po tvrdých súbojoch dokázal obsadiť výborné tretie miesto.

„Štart bol vážne hrozný,“ vraví Miškov otec Milan. „Marvinovi sa zdvihol motocykel a vrazil do Miška, ten kontakt síce ustál (no narazil si malíček pravej ruky), ale vrazili doň ďalší jazdci zozadu a do prvej zákruty išiel na ôsmom mieste. Oddelila sa päťčlenná skupina so všetkými favoritmi, ktorú v treťom kole už začal Miško sťahovať. V ôsmom kole už išlo o šesťčlennú skupinu a Miško sa prepracovával dopredu. V poslednej zákrute sa mu podarilo predstihnúť tretieho Czybu a po jednom z najlepších výkonov v sezóne dokázal obsadiť tretie miesto.“

Štart druhej jazdy bol oveľa lepší a udržal druhé miesto za Aaronom Schäferom. V treťom kole však z druhého miesta prišiel pád a ten zmaril šance na dobrý výsledok. Aktuálne je lídrom šampionátu Aaron Schäfer s 34-bodovým náskokom pred Miškom , ktorý má ďalšie tri body náskok pred Nikolasom Czybom.

V noci sa celý team presunul do Vysokého Mýta, kde sa konali posledné preteky českých majstrovstiev. Ranný warm up sa konal za hustého dažďa. Rovnako prvé preteky sa šiel na vode. Po dobrom štarte z posledného miesta mal v prvom kole Miško ťažký pád. Jazdec pred ním dostal šmyk a Miško letel za ním. Okamžite pretek preteky prerušili. Značne rozbitú motorku sa nám podarilo naštartovať a čiastočne odbahniť. Miško chcel pokračovať v jazde, napriek poškodenej radičke, zohnutým riadidlám a výzoru motokrosára. Opakovaný štart bol opatrnejší, s poškodeným motocyklom mal ešte jeden ľahší pád a preteky dokončil na poslednom ôsmom mieste. Do druhých pretekov dal Edo motocykel do poriadku a Miškovi sa v cieli podarilo obsadiť piate miesto, keď bol posledným jazdcom skupinky bojujúcej o víťazstvo. Vďaka tomuto výsledku sa prepadol na celkové štvrté miesto v Čechách.

„Bol to určite najnáročnejší víkend aký sme zatiaľ zažili,“ prezrádza Búlik senior. „Prehánky nás sprevádzajú celú sezónu a zmarili nám už niekoľko pekných výsledkov. Všetci jazdci strašne zrýchlili a najmladší 8-ročný Miško musí ísť všade na hrane, aby s 10 – 12-ročnými jazdcami dokázal držať krok. Z jazdeckého hľadiska považujem aj tento víkend za úspešný, pretože na Miškovi bola vidieť snaha a odhodlanie a aj po ťažších pádoch sa bez problémov posadil na motocykel a bol schopný ísť dobré časy. Verím že aj takéto výsledky ho dokážu posunúť ďalej.“

Poďakovanie patrí celému tímu, ktorý makal cez víkend na 120% a sponzorom BOS Búlik s.r.o., Šperk, Boneko, Novato, DJ STEEL, BRS-Technology, Paolo, a všetkým, ktorí nám fandili.

Tlačová správa BOS racing teamu