Slováci na minibikoch dobyli Masarykov okruh

Richard Karnok 2

Automotoklub Brno pre sezónu 2011 zorganizoval vlastný šampionát s názvom „Brněnská liga minibikerů 2011“, ktorý sa konal priamo v areáli Masarykovho okruhu, na minibikovej trati, ktorá patrí k jedným z najkrajších a najtechnickejších v Európe. Pretekalo sa v štyroch vekových kategóriách a seriál pozostával z piatich pretekov, po dvoch jazdách.

V kategórii Štart (deti 6 – 10 rokov, vzduchom chladené minibiky do 40 ccm) sa všetkých pretekov zúčastnil nováčik tejto sezóny 5-ročný Michal Búlik z Bos racing teamu Skalica, ktorý napriek nízkemu veku dokázal zajazdiť kvalifikačný limit, pre vpustenie do pretekov. Kategória Štart jazdila spolu s kategóriou Naděje (9 – 13 rokov, vodou chladené minibiky do 40 ccm). V posledných pretekoch šampionátu, ktoré sa konali 5.10. dokázal Miško vyjazdiť tretie miesto vo svojej kategórii a piate celkovo, keď porazil aj jazdcov z vyššej kategórie na oveľa silnejších motocykloch. Každý zo svojich štartov v tomto seriáli dokázal dokončiť na stupňoch víťazov. Sedem tretích a tri druhé umiestnenia mu v celkovom poradí šampionátu vyniesli nádherné druhé miesto.

Michal na trati v Brne

Pretekov triedy Junior (12 – 18 rokov, vodou chladené minibiky do 40ccm ) sa pravidelne zúčastňoval Libor Varmuža z Minibike Kopčany, ďalší nováčik tejto sezóny , ktorý sa v jej priebehu neustále zlepšoval. Kategória Junior v Brne pretekala spolu s najsilnejšou kategóriou Czech Senior (nad 18 rokov, vodou chladené minibiky do 50 ccm). Ani tento fakt nezabránil Liborovi dosiahnuť v posledných pretekoch vynikajúci výsledok, keď prvú jazdu dokončil na druhom mieste a druhú dokonca s náskokom vyhral, čím v súčte bodov v podujatí zvíťazil. Celkovo si z desiatich jázd šampionátu vyjazdil jedno prvé, dve druhé, šesť tretích a jedno štvrté miesto, čo mu vo výslednom poradí vynieslo výborné druhé miesto.

Libor so štartovým číslom 111

V triede Czech Senior, sa len dvoch pretekov zúčastnil Milan Búlik z BOS racing teamu Skalica. Jedno prvé, tretie, piate a siedme miesto mu dokázali zabezpečiť piate miesto celkovo.

Fantastický výsledok oboch nováčikov ukázal, že aj na Slovensku vyrastajú motocyklové talenty, ktorých je však v mládežníckych kategóriách žalostne málo. Minibikové preteky sa na Slovensku každoročne konajú na motokárovej trati v Skalici a na mestskom okruhu v Kopčanoch len ako Hobby preteky, ktoré organizujú miestni nadšenci v združení Minibike moto klub Skalica. Zdá sa však, že aj na Slovensku by mohlo v tomto športe svitnúť na lepšie časy. Slovenská motocyklová federácia od budúcej sezóny pripravuje Majstrovstvá Slovenska minibikov, ktoré sa budú konať spolu s Majstrovstvami Slovenska skútrov. Vďaka tejto akcii by aj u nás mohli začať jazdiť na minimotocykloch deti už od 4 rokov, čím by časom mohla vzniknúť základňa, z ktorej by mohli vychádzať motocykloví pretekári pripravení reprezentovať Slovensko vo všetkých druhoch cestných motocyklových pretekov.

-milcu –

Michal na druhom mieste pódia

Naša úspešná výprava

2 komentárov k článku “Slováci na minibikoch dobyli Masarykov okruh

  1. Chlapci gratulujem. Brno technicka, nadherna trat. Mal som moznost sa zucastnit na jednom zavode, osobne sa mi velmi pacilo. Bolo vidiet nasadenie a chut mladych ale aj starsich pretekarov. Dufam ze tato liga bude pokracovat aj v dalsich rokoch. Uz teraz sa uprimne tesim na dalsie zavodenie a nove talenty ako napr. Miško Búlik, Libor Varmuza a dalsi. chalani drzim palce fandiiim vam samozrejme a BOS racing team goooooooooooooo! Ste moji favoriti 😀 s pozdravom Thomas

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *