Šampionát Minimoto odštartoval v Dunajsklej Strede

Richard Karnok

Prvé podujatie slovenského šampionátu Minimoto se si hneď po podujatí priblížili galériou a výsledkami, dnes sa k nemu vraciame bližším opisom pretekov.

Počas víkendu 5. a 6. 5. sa na motokárovej trati v Dunajskej Strede konali historicky  prvé Medzinárodné  Majstrovstvá Slovenska Minimoto a Skúter 2012. Početné štartové pole prevažne českých pretekárov dopĺňali  slovenský jazdci, ktorí mali vo svojich kategóriách najvyššie ambície.

Junior A
V kategórii Junior A ( deti do 9 rokov ) bol Miško Búlik zo Skalického BOS racing teamu vážnym favoritom na víťazstvo, keď v kvalifikácii dosiahol druhé miesto so stratou 0,2 sek. na víťaza. Hneď po štarte sa Miško zavesil za Lukáša Simona ( CZ ) a obaja zvádzali nádherný súboj o prvé miesto. V piatom kole však prišlo medzi nimi  k zrážke, a Miško mal pád. Z posledného miesta sa vydal na stíhaciu jazdu, ktorá dvíhala fanúšikov zo sedadiel. Zajazdil dokonca rekord pretekov a dokázal sa dostať až na štvrté miesto. V druhej jazde prišiel do cieľa na druhom mieste keď znovu dokázal posunúť rekord trate , čím v súčte bodov obsadil tretiu priečku. Šieste miesto obsadil Skaličan Žigo Bajcsi, ktorý si rýchlo zvyká na nový motocykel a sympatickým výkonom odkázal súperom, že v ďalších pretekoch sním bude treba rátať.
Celkové výsledky: 1. Jonáš Kocourek, 2. Lukáš Simon, 3.Michal Búlik, 4.  Jiří Nespěšný, 5. Štěpán Zuda, 6. Žigmund Bajcsi

Jonáš Kocourek

Junior B
Trieda Junior B bola v réžii výhradne českých pretekárov.
Celkové ýsledky: 1.Petr Jadrný, 2.Matěj Vít, 3.Petr Svoboda, 4.Ondřej Schwartz, 5.Lukáš Svoboda, 6.Vojtěch Schwartz

Petr Jadrný

Junior Open 40
V triede Junior Open 40 výrazne dominoval Čech Jiří Mrkývka, ktorý suverénne zvíťazil v oboch jazdách. Slovensko reprezentoval  Radoslav Tomašovič z klubu Minibike Kopčany. Výborným výkonom (v oboch jazdách bojoval o umiestnenie až do posledného kola) si dokázal vyjazdiť  štvrté a tretie miesto, vďaka ktorým bol celkovo tretí.
Celkové výsledky: 1. Jiří Mrkývka, 2. Dita Daňhelková, 3.Radoslav Tomašovič, 4.  Jakub Machú, 5. Petr Seménka, 6. Marek Nešpor

Jiří Mrkývka

Senior Open
V kategórii Senior Open majú Slováci významné zastúpenie. Najrýchlejším v tréningu bol Holíčan Marek Pecúch, ktorý suverénne zvíťazil v prvej jazde, no v druhej musel pre poruchu odstúpiť. Celkove druhé miesto si vyjazdil Milan Búlik z Bos racing teamu Skalica a tretie Tomáš Pochylý z Firerider-racing klubu Holíč. Štvrté miesto celkovo obsadil Jaroslav Pecúch z Minibike Motoklubu Skalica.
Celkové výsledky: 1.Pavel Brož, 2. Milan Búlik, 3.Tomáš Pochylý, 4.  Jaroslav Pecúch, 5. Marek Pecúch

Pavel Brož

Senior Open 50
V kráľovskej triede Senior Open 50 zvíťazil v oboch jazdách Čech Vít Bromovský. Slovensko reprezentoval Libor Varmuža jazdiaci za Minibike Kopčany, ktorý vďaka vyrovnaným výkonom v oboch jazdách vybojoval tretie miesto, ktoré obsadil aj celkovo.
Celkové výsledky: 1.Vít Bromovský, 2. Jaroslav Štipčák, 3.Libor Varmuža, 4.  Leoš Kohoutek, 5. Veronika Hortová.

Vít Bromovský

Ďalšie podujatie Medzinárodných Majstrovstiev Slovenska Minimoto a Skúter 2012 sa bude konať dňa 17.6. 2012 na motokárovej trati v Skalici.

Text: Milan Búlik

Výsledky a galériu z Dunajskej Stredy nájdete tu…