Racing Stars Race Team a ďalší Slováci úspešní vo Vysokom Mýte

Richard Karnok 1

Podujatie vo Vysokom Mýte sa počítalo aj do slovenského šampionátu, a tak sa za náš tím okrem Petra Kačabu 88, skúsenejšieho jazdca v triede Mini GP Pro, postavili na štartový rošt aj dvaja nováčikovia, v triede Mini GP 100 Alex Keher s číslom 11 a v triede PW50 náš najmenší pretekár Lukáško Kozubík.

Trať v tomto malom českom mestečku je známa nepredvídateľným počasím a tak tomu bolo aj tento rok. Hneď ako sme začali vybaľovať veci pred piatkovými tréningami začalo poriadne pršať. Na poobedné tréningy už bolo sucho a mohli sme sa ísť bezpečne povoziť. Naši malí pretekári sú len nováčikovia na svojich motorkách, takže pre nich je každá možnosť jazdenia a zúčastňovania sa na podujatiach skvelá skúsenosť ako sa posunúť vpred. Všetky tréningy absolvovali úspešne. V triede Mini GP Pro sa všetci Maďari zamerali na nášho jazdca Petra Kačabu a úspešní boli až keď poobede vymenili rozetu. Na toto sme stihli zareagovať výmenou našej rozety až na ďalší deň a toto rozhodnutie sa ukázalo ako správne.

Sobotné poobedné kvalifikácie prebiehali už na novej rozete a celkovo sme skončili na 4. mieste o pár stotín za Maďarmi. Naši mladší pretekári sa umiestnili na zadných pozíciách, ale s úsmevom na tvári.

Jeden z našich hlavných sponzorov, Service 13, nám zapožičal na víkend aj jedného zo svojich mechanikov a tento šikovný Yogi nám pripravuje motorku pre Petra Kačabu. V nedeľu ráno bola skvele nachystaná a do ranného warm-up sme išli vylepšiť prejazdy dvomi zákrutami. Chlapci Alex Keher a Lukáš Kozubík išli vylepšovať svoje jazdecké schopnosti.

Po dlhej prestávke nasledovali konečne preteky. Alex a Lukáš skončili obaja vo svojich triedach na poslednom mieste, skúseností sú však na nezaplatenie. Peter Kačaba štartoval zo 4. pozície a po niekoľkých pekných súbojoch, naháňačkách a vyhýbaniu sa kontaktu s pomalšími súpermi sa mu podarilo skončiť na 2. priečke.

Ďalšie preteky boli už vyhlásené ako mokré a všetci naši jazdci museli prezúvať. Lukáš Kozubík v triede PW-50 preteky nedokončil, lebo až 5x spadol a otec mu už nedovolil ďalej pokračovať. Ale klobúk dole, ako sa vždy predtým dokázal postaviť a mal chuť pokračovať. Celkovo tak skončil na poslednom mieste. V triede Mini GP 100 Alex Keher pridal plyn a prebojoval sa na 8. pozíciu a tým si aj túto priečku vybojoval v celkovom hodnotení podujatia. Našim najúspešnejším jazdcom bol tento víkend Peter Kačaba, ktorý vo svojej triede Mini GP Pro skončil na 1. mieste, aj keď mal nahodené pneumatiky na mokro a trať už pomaly schla. Svojou rozumnou jazdou došiel parádne do cieľa a v celkovom hodnotení aj vďaka používaniu hlavy skončil na 1. mieste.

O Vysokom Mýte sme sa báli aká bude organizácia pretekov, ale až na nejaké chybičky traťových komisárov počas voľných tréningov môžem povedať, že to bolo tento rok najlepšia česká organizácia podujatia.

Ešte by som rád vyzdvihol výkon ďalšieho slovenského pretekára Romana Havlína z teamu Roman Havlín 97 Racing Team, ktorý konečne zabojoval až do konca a výsledok nenechal na seba dlho čakať, keď skončil na vynikajúcom 3. mieste v celkovom hodnotení. Gratulujeme!

Lukáš Kozubík 15, Racing Stars Race Team: „Na motorke bolo super, už sa teším zase 🙂 „

Alex Keher 11, Racing Stars Race Team: „Ja som sa veľmi bál vody v druhých pretekoch, ale zistil som, že motorka naozaj drží a ešte sa mi aj podarilo nejakých súperov predbehnúť. Teším sa kedy môžem ísť zase jazdiť a chcem ukázať dedkovi, aký som šikovný.“

Peter Kačaba 88, Racing Stars Race Team: „Trať vo Vysokom Mýte mi veľmi nesedí, sú tam dve zákruty, ktoré mi popletú hlavu vždy viac a viac. Napriek ťažšej motorke a mojej vyššej hmotnosti oproti maďarským jazdcom som si vyjazdil slušným časom dobrú pozíciu do štartu v pretekoch. Toto sa mi podarilo využiť a v prvých pretekoch som skončil na 2. mieste. Druhé preteky bol vyhlásené ako mokré, takže sa išlo hlavne na opatrnosť. Gumy držali, chybu som neurobil a skončil som na parádnom 1. mieste, čo mi zabezpečilo aj celkové najlepšie hodnotenie na stupni víťazov. Napriek skôr negatívnym očakávaniam som teda veľmi spokojný!
Pogratulovať chcem Romanovi Havlínovi za celkové 3. miesto a môj malý braček z Maďarska, Soma Görbe, nám teraz chýbal na stupni víťazov.
Na záver chcem poďakovať celému tímu a skvelým ľuďom, bez ktorých by to nešlo. Materiálnym a Finančným injekciám od Service 13, Wertheimu, Štúdiu Lara, Nadácii TV JOJ, Reštaurácii Slovenský Dvor v Piešťanoch, JR Sportpromotions a špeciálne by som toto víťazstvo chcel venovať môjmu tatinovi, ktorého veľmi ľúbim a v nedeľu bol práve Deň otcov, tak som na neho celé preteky myslel.“