Preteky MinimotoCupu v Skalici ako memoriál Jozefa Búlika

Richard Karnok

V dňoch 28.-29.8 sa na skalickej motokárovej dráhe uskutočnia 5. preteky Minimoto Cupu , ktoré organizuje MinimotoCup s.z. s miestnym BOS racing teamom a AMK Skalica.

Ako informujú českí organizátori na stránke www.minimotocup.cz: „V Skalici sa pôjde ako „Memoriál Jozefa Búlika“. Pán Jozef Búlik ako výborný človek a spoluoranizátor minulých pretekov v Skalici nás bohužiaľ vo svojich 59 rokoch dňa 31.7.2015 opustil. Rozhodli sme sa tak uctiť jeho pamiatku nasledujúcom podujatím minimotoCUPu v Skalici (na jeho domácej trati), ktoré sa pôjde pod názvom Memoriál Jozefa Búlika. Kto ho poznal, tak vie, aký to bol skvelý človek. Aj tento rok s nami v Skalici mal byť, bohužiaľ osud rozhodol inak.“

V piatok od 15:00 do 18:00 sa konajú voľné tréningy,  v sobotu doobeda kvalifikácia a samotné preteky začínajú od 13:00. Súťažiť sa bude v šiestich kategóriách minimoto a  kategórii PW 50. Bohaté štartovné pole a predpoveď krásneho počasia sľubujú porciu kvalitných a adrenalínom nabitých pretekov. Celá akcia je spojená s prezentáciou českej Malminibike akadémie Masarykovho okruhu, slovenskej Junior moto academy a chýbať nebude ani Karel Pešek Academy82, pričom sám Krel Pešek, úspešný pretekár Alpsko-jadranského šampionátu, nebude na mieste len ako učiteľ, ale aj ako aktívny pretekár!

Text a foto: Richard Karnok