Na ADACe v Templine Búlik dvakrát druhý

Richard Karnok

V nemeckom Templine sa uzavrela prvá polovica desaťdielneho seriálu ADAC Mini Bike Cup. Na mieste nechýbal ani vedúci pretekár seriálu triedy začiatočníkov, osemročný Skaličan Michal Búlik z tímu BOS Racing.

Najúspešnejším pilotom podujatia sa stal desaťročný nemecký jazdec Nicolas Czyba, ktorý zvíťazil v kvalifikácii aj v oboch jazdách, no jeha cesta k triumfu nebola jednoduchá. Vo všetkých troch prípadoch ho totiž tesne prenasledoval práve mladučký Slovák, ktorý na Czybu strácal v cieli jednotlivých jázd dve, resp. štyri desatiny sekundy.

Do prvej jazdy Miškovi nevyšiel štart, no v závere vybojoval ešte druhé miesto, v druhej jazde sa snažil zo všetkých síl dostať cez vedúceho jazdca, no aj napriek tomu, že sa mu to nepodarilo, zaslúži si ako najmladší jazdec úzkej špičky za svoje výkony obrovskú pochvalu. Po oba razy dvojicu na stupňoch víťazov doplnil 11-ročný Nemec Troy Bude.

Situácia v priebežnom poradí je napínavá, Czyba si vďaka plnému bodovému zásahu poriadne polepšil a na svojho o dva roky mladšieho slovenského súpera stráca len jediný bod. So stratou 19 bodov na Búlika je na treťom mieste 12-ročný nemecký pretekár Aaron Schäffer.
Seriál mal pôvodne pokračovať už 17. augusta v Harsewinkeli, no po odrieknutí tohto podujatia sa mladí pretekári stretnú o týždeň neskôr v Bopfingene.

Hneď po pretekoch v Templine čakal na Búlikovcov 1100 kilometrový prejazd do maďarského Kecskemétu, kde sa na druhý deň konalo podujatie medzinárodného slovenského šampionátu, tam Miško suverénne dominoval.

Priebežné poradie ADAC Mini Bike Cup – trieda začiatočníkov

Text a foto: Richard Karnok