MM SR Minimoto pokračovali v Skalici

Richard Karnok

Uplynulý víkend sa na motokárovej trati v Skalici konali historicky prvé Medzinárodné Majstrovstvá Slovenska Skútrov a Minimoto 2012. Krásne počasie a špičková skalická trať dokázali prilákať divákov, ktorí vytvorili peknú športovú kulisu.

Po prvýkrát sa v sobotných voľných jazdách na trati predstavili aj jazdci detskej Junior moto akadémie pod vedením trénera Martina Čermáka, ktorí veľmi milo prekvapili vyrovnanými jazdami. Najlepší z nich, Mário Zajac, sa postavil v nedeľu na štart pretekov kategórie Junior A, keď v kvalifikácii obsadil siedme miesto s minimálnym rozdielom 0,7 sek na šiestu priečku.  V pretekoch dokázal svoj čas z kvalifikácie ešte o 0,8 sekundy zlepšiť. Tento výborný výsledok Mária aj celý jeho tím povzbudil a do nasledujúcich pretekov na Slovakia Ringu s ním treba určite rátať.  Aj ostatní jazdci z motoakadémie (Adam Majerov, Martin Čermák junior, či Emka Slobodová), celý víkend dokazovali, ako im detská motoškola prospieva a potvrdili realizačnému tímu na čele s Čermom, že sa vydali správnym smerom. Držíme palce.

Výrazný výsledok dosiahol  6-ročný Skaličan Michal Búlik z BOS racing teamu, keď suverénne ovládol najslabšiu kategóriu Junior A. Strata bodov po páde v Dunajskej Strede ho dokázala namotivovať na preteky na jeho „domácej trati“. Už v kvalifikácii nenechal Miško nikoho na pochybách a celú konkurenciu deklasoval rozdielom triedy keď druhému v tréningu nadelil  0,7 sekundy na kolo a  vybojoval  pole position. V pretekoch sa usadil hneď od štartu na prvom mieste a suverénne  zvíťazil v oboch jazdách, keď v druhej jazde nadelil tretiemu jazdcovi v poradí celé jedno kolo. Tento výsledok posunul Miška na priebežné prvé miesto v MM SR. Druhé miesto celkovo obsadil Lukáš Simon a tretie Jiří Nespěšný (obaja CZ). Piate miesto obsadil ďalší Skaličan Žigo Bajcsi a siedme, už spomenutý Mário Zajac.

V triede Junior B štartovali len českí jazdci. Prvé miesto obsadil Petr Jadrný z Břeclavi, ktorý vedie aj celkovo šampionát MM SR.

Trieda  Junior Open 40 má v štartovom poli  jediného Slováka, Radoslava Tomašoviča z klubu Minibike Kopčany, ktorý  prvú jazdu pre technický problém nedokončil a nedokázal svoj stroj pripraviť do druhej jazdy. Suverénnym víťazom oboch jázd sa stal Jiří Mrkývka z ČR, ktorý si upevnil prvé miesto v MM SR.

V kategórii Senior Open 40 si vyjazdil najrýchlejší čas v tréningu Marek Pecúch z Minimotoklubu Skalica, ktorý je najväčším favoritom na titul majstra Slovenska. Smolu si vybral v prvej jazde, ktorú pre technickú poruchu nedokončil, chuť si však napravil v druhej jazde, v ktorej suverénne zvíťazil a obsadil celkovo piate miesto. Výborný výsledok  zaznamenal jeho otec Jaroslav Pecúch, ktorý vďaka fantastickému druhému miestu z prvej  a piatemu z druhej jazdy vybojoval celkovo druhé miesto a rovnaké umiestnenie mu patrí aj v Majstrovstvách Slovenska. Piaty skončil Tomáš Pochylý z Firerider racing klubu Holíč. Víťazstvo získal v Skalici Jindřich Klička z ČR.

V kráľovskej triede Senior Open 50 suverénne v oboch jazdách zvíťazil Vít Bromovský, druhé miesto obsadil Jaroslav Štipčák a tretie Leoš Kohoutek (všetci ČR). Štvrté miesto obsadil Libor Varmuža z Minibike klubu Kopčany, ktorý prvú jazdu pre technické problémy nedokončil. V druhej jazde s náhradným motorom nedokázal konkurovať ostatným jazdcom a skončil štvrtý. Rovnaké poradie je v MM SR.

Výsledky pretekov nájdete tu…

Ďalšie produjatie Medzinárodných majstrovstiev Slovenska Minimoto a skútrov 2012 sa bude konať dňa 22. júla na Slovakia Ringu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *