Miško Búlik – víťaz Pardubického pohára 2012

Richard Karnok 1

Ďalší výrazný úspech zaznamenal vo svojej druhej minibikovej sezóne  6-ročný Skaličan Michal Búlik.

Čerstvý prvák Základnej školy Vajanského Skalica dokázal, ako jediný Slovák, v konkurencii českých pretekárov ovládnuť posledné preteky Pardubického pohára. Už v tréningoch dokázal Miško zajazdiť časy, ktoré by mu umožňovali štartovať z prvého radu vo vyššej kategórii Junior B, v ktorej majú jazdci dvakrát silnejšie stroje ako jeho kategória Junior A. V sobotu, napriek mokrej trati, dokázal vyhrať obe jazdy, keď v oboch tesne za ním prišiel do cieľa čerstvý víťaz českého přeboru a účastník tohoročných majstrovstiev Európy, vychádzajúca motocyklová  hviezda Ondřej Vostatek.

Celý Pardubický pohár pozostával z 8 jázd, v ktorých Miško 7x zvíťazil a 1x bol druhý!!! Úspech je o to cennejší, že pardubická trať je jednou z najtechnickejších v Čechách. Po zisku titulu Medzinárodný Majster Slovenska 2012, a štvrtom mieste z Českého přeboru, patrí tento výsledok k najväčším v jeho zatiaľ krátkej pretekárskej kariére.

Vďaka týmto úspechom zvažuje BOS racing team Skalica účasť na Majstrovstvách Európy 2013. „V prípade, že sa nám podarí nájsť finančného partnera, veľmi radi by sme získali cenné skúsenosti  z pretekov, ktorých sa účastní motocyklová špička z Európy. Miško bude mať v budúcej sezóne sedem rokov, čo je minimálny vek účasti na ME,“ dopĺňa Miškov otec Milan Búlik.