Michal Búlik testoval motocykel šampionátu CEV

Richard Karnok

V dňoch 17. a 18. októbra sa slovenský BOS racing team zúčastnil privátneho testu v španielskom Alcarrase. Čerstvo 10-ročný Michal Búlik dostal ponuku EUROTRADIS VHC racing teamu otestovať ich motocykel RMU80, s ktorým pretekajú v spoločnej kategórii MOTO 4 a CHallenge 80 v španielskom šampionáte CEV.

„Rozhodli sme sa reagovať na ponuku pána Villasantu, ktorého tím má skúsenosti s mladými jazdcami,“ vraví otec slovenského pretekára Milan Búlik. „Michal dostal k dispozícii špičkový stroj RMU s dvojtaktným motorom Derbi 80ccm a výkonom 22 koní. Mechanik mu nastavil motocykel podľa jeho telesných proporcií, vysvetlil technické detaily a Miško sa bez strachu vydal na 3750m dlhú trať. Bol som milo prekvapený, ako sa dokázal adaptovať na nové podmienky a neustále zlepšovať svoje časy. V závere dňa už mal motocykel pevne v rukách a postupnou prácou si s odborníkom na telemetriu osvojoval návyky veľkej trate.“

Búrka v sobotu v noci posunula štart nedeľných ranných jázd až na 10. hodinu, ale priaznivá predpoveď počasia prilákala na trať takmer 30 silných motoriek. Michal dokázal na trati napriek veľkej premávke tvrdo pracovať, čo potvrdili údaje z telemetrie. Správanie motocykla si pochvaľoval a napriek drobnej únave v závere stále dokázal pracovať na zlepšení. Na záver testu už boli časy konštantné a svojím najrýchlejším časom by pri svojej premiére dokázal na pretekoch, ktoré sa na tejto trati konali v júni, obsadiť v kvalifikácii 28. miesto z 33 štartujúcich!

„Test bol pre mňa ako zo sna,“ priznáva Milan Búlik. „Keď opomeniem neopomenuteľné – 4400 kilometrov v karavane, nespočet poplatkov a tankovaní a rovnako aj cenu testu – Miško nás presvedčil, že prechod na veľkú motorku a veľkú trať nebude žiadnym problémom a svojim výkonom si „pýtal“ účasť v CEVe. Teraz čaká náročná práca mňa. Osloviť našich stabilných partnerov, a aj ďalších nových, s plánmi ktoré máme. Neviem o Slovákovi, ktorý by mal podobné možnosti a preto pevne verím, že ľuďom na Slovensku, ktorí sa o motocyklový šport zaujímajú, to nebude ľahostajné a podporia túto príležitosť.“

Naše poďakovanie patrí Mirovi a Edovi, bez ktorých by sme tak náročnú cestu ťažko zvládli, firme BOS Búlik s.r.o. a SMF, Športovej komisii CPM za príspevok, ktorý nám výrazne pomohol splniť si „sen“ o tréningu v Španielsku.

Tlačová správa BOS racing teamu