Michal Búlik sa v ADACe prebojoval späť na druhé miesto

Richard Karnok

V sobotu 13.6. sa v nemeckom Templine konalo štvrté podujatie medzinárodného juniorského šampionátu ADAC Mini Bike Cup.

Skaličan Michal Búlik z Bos racing teamu nastupoval do pretekov ako tretí jazdec celkového poradia. Počasie v piatkových tréningoch bolo slnečné, no sobotná predpoveď hlásila búrky.

V prvej kvalifikácii mal technický problém líder šampionátu Vostatek, čoho dokázal Búlik využiť a získal v nej najrýchlejší čas. Do druhej kvalifikácie všetci výrazne zrýchlili. Búlik sa zlým timingom nedokázal presadiť a obsadil celkovo 6. miesto na štarte.

Po štarte prvých pretekov sa prepadol na 7. miesto, no držal sa v skupine bojujúcej o šiestu priečku, ktorú nakoniec aj v cieli získal. V druhej jazde sa Búlikovi vydaril štart a po páde niekoľkých jazdcov vybojoval druhé miesto. Bodový prídel ho opäť vyšvihol na druhé miesto celkového poradia.

Po vyhratej kvalifikácii sme sa rozhodli druhú nesiliť, čo bola veľká chyba. Jazdci v nej zrýchlili hneď na začiatku, a my než sme stihli zareagovať, boli kvôli pádu vyvesené červené vlajky. Miško sa dostal z tempa a v pokračovaní sa nedokázal zlepšiť, aj keď ako šiesty na štarte strácal na druhú priečku 0,17sekundy! V prvých pretekoch bol problémom štart. Nedokázal sa pretlačiť dopredu a zostal bojovať v skupinke o 6. miesto. Veľmi tesne sa vyhol nebezpečnému pádu Zachmana a v závere útočil na piateho Schafera, no červené vlajky ukončili preteky tri kolá pred cieľom.

Do druhej jazdy štartoval uvoľnený. Hneď po štarte sa zaradil na štvrté miesto za Czbyu. Ten mal v druhej zákrute pád, čo umožnilo dvojici Vostatek –Schafer vytvoriť si veľký náskok. Obchádzanie Czybu ho spomalilo, no situácia mu pomohla získať odstup 2 sekundy pred skupinou bojujúcou o štvrté miesto. Dodržiaval pokyny z boxov a s prehľadom držal tretie miesto. V predposlednom kole mal Schafer pád, čo nám pomohlo získať druhé miesto. Z výsledku sa veľmi tešíme a sme vďační našim partnerom, bez ktorých by to nešlo: BOS Búlik s.r.o., Boneko a.s., Šperk, DJ-Steel, VST s.r.o., PAVA, BRS-TECHNOLOGY, Novato, Paolo.

Tlačová správa Bos racing teamu