Mário Zajac po pretekoch v Písku a v Brne

Richard Karnok 3

Do svojej prvej kompletnej pretekárskej sezóny vstúpil osemročný Mário Zajac z Rohožníka. A hoci tomuto vlaňajšiemu absolventovi Junior Moto Academy nevyšlo podujatie v Písku podľa predstáv, ťažkosti ho neporážajú, ale skôr motivujú.

Po vydarenom úvodnom podujatí Medzinárodných majstrovstiev SR pokračoval  šampionát pretekmi v českom Písku. Z dôvodu časovej tiesne musel Mário prvé mokré tréningy absolvovať s pneumatikami na suchú trať a využil ich aspoň na zoznámenie sa s píseckým okruhom. Do tretieho už nastúpil so správnymi pneumatikami, ale pre chybu v ich nahustení nemohol jazdiť naplno. Všetko sústredenie tak smerovalo ku kvalifikácii, kde však už v druhom kole dostal defekt a s ním aj odkrúžil potrebný počet kôl pre kvalifikovanie sa. Len jedenáste miesto na štarte bolo logickým vyústením sobotňajších tréningov.

V nedeľu už na pretekárov čakalo pekné počasie. V prvých pretekoch sa Mário dokázal z jedenástej pozície na štarte prebojovať na šieste v cieli, s ktorým bol po všetkých tých peripetiách spokojný. Už v prvom kole druhých pretekov však kolidoval so súperom a po nepríjemnom páde  sa preňho jazda predčasne skončila. O jeho bojovnom srdci svedčí skutočnosť, že prvé čo ho hneď po páde zaujímalo bolo, či sa motorka bude dať stihnúť opraviť do stredy, kedy sa v Brne konali prvé podujatie brnianskej ligy.

V Brne sa Máriovi darilo oveľa lepšie, keď v prvých pretekoch skončil tretí a o rovnakú priečku ho v druhej jazde pripravil pád, keď sa musel vyhýbať pomalšiemu súperovi. Aj so štvrtým miestom však bol oprávnene spokojný.

3 komentárov k článku “Mário Zajac po pretekoch v Písku a v Brne

  1. Veľmi mu držím palce v jeho športovom raste a výkonnostom napredovaní.Má veľmi dobré zázemie rodičov a úžasnú chuť pretekať,zdokonalovať svoje jazdecké umenie.
    Prajem mu veľa zdravia a športových úspechov v jeho športovej kariére.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *