Druhá sezóna Minimoto predo dvermi – šanca aj pre vaše deti

Richard Karnok 1

V týchto dňoch vydal nový promotér pretekov Minimoto, Scooter a Minibike, združenie  Motosport Agency, kalendár pretekov Minimoto pre sezónu 2013. Športové aj technické predpisy pretekov pre túto triedu obsahujú množstvo zmien, ktoré približne zjednocujú  predpisy s okolitými, či celkovo európskymi krajinami.

Po úspešnej premiérovej sezóne 2012, v ktorej boli triedy Minimoto začlenené k pretekom skútrov sa Športová komisia CPM rozhodla osloviť českú stranu  na prípadnú spoluprácu pri organizovaní pretekov, s čím novozvolené vedenie Autoklubu ČR súhlasilo. Kameňom úrazu boli športové a technické predpisy, ktoré sa po vzájomnej dohode maximálne priblížili európskym, čím boli vytvorené ideálne podmienky pre jazdcov, ktorí sa plánujú zúčastniť pretekov Majstrovstiev Európy.
Preteky Minimoto sú vypísané ako Medzinárodné Majstrovstvá SR  v piatich kategóriách: JuniorA, Junior B, Senior Open 40, Senior Open 40 Expert, a Senior Open 50, ktoré zahŕňajú všetky vekové kategórie od 7 rokov vyššie. Všetky najdôležitejšie informácie o seriáli nájdete na oficiálnej stránke organizátora www.motosportagency.eu.

V prípade, že Vaša ratolesť nedosiahla potrebný vek, alebo nemá skúsenosti s pretekaním na motocykli má možnosť prihlásiť sa do Junior Moto  Academy. Detská motocyklová akadémia vznikla v minulom roku a hneď vo svojej prvej sezóne dokázala pripraviť tri deti vo veku do 9 rokov, ktoré sa pravidelne zúčastňovali  a bodovali v pretekoch MM SR 2012.
Jedinečný projekt motoakadémie, ktorý umožní Vašim deťom vyskúšať si jazdu na minimotocykloch,  je obrovským krokom vpred v práci s mládežou, a jeho úspechy z minulej sezóny oslovili aj ďalšie európske krajiny, ktoré sa podobné projekty snažia rozbehnúť.  V apríli sa uskutoční nábor nových záujemcov, z ktorých sa vyprofilujú mladé talenty a tie pod vedením inštruktorov – skúsených pretekárov – nadobudnú pretekárske návyky, zručnosti a skúsenosti, čím sa vytvorí predpoklad vychovať novú generáciu mladých športovcov schopných obstáť aj na medzinárodnej úrovni. Medzi najväčšie devízy tohto projektu patrí minimalizovanie vstupných nákladov. Tím Junior Moto Academy Vám poskytne  „full srevis“, ktorý zahŕňa zapožičanie motocykla aj kombinézy a odborné trénerské vedenie, čo je ideálnou príležitosťou overiť si ako na tom vaše dieťa je, či má záujem, alebo dokonca talent.
Ďalší ústretový krok akadémie, ktorý zožal už v prvej sezóne veľký úspech boli samostatné preteky začínajúcich jazdcov Minimoto Moto Academy Cup. Jazdci akadémie dostali možnosť pretekať medzi sebou v režime MM SR, čo bolo pre nich obrovskou motiváciou a skúsenosťou. V prípade, že vás táto možnosť oslovila, navštívte webovú adresu akadémie www.motoakademia.sk, kde nájdete všetky potrebné informácie.

Milan Búlik, člen ŠK CPM pre Minimoto

Jeden komentár k článku “Druhá sezóna Minimoto predo dvermi – šanca aj pre vaše deti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *