Ďalšie úspešné španielske testy Michala Búlika

Richard Karnok

Desaťročný slovenský motocyklový pretekár Michal Búlik má za sebou ďalšie španielske testovanie. Na základe dosiahnutých výsledkov bol Michalov otec pozvaný na rokovania s tímom ETG Racing v Španielsku.

Mladý Skaličan aj tentoraz dokázal, že sa vie veľmi rýchlo prispôsobiť novým podmienkam, okamžite si zvykol nielen na nový motocykel so štvortaktným motorom a veľký, pre neho nový, okruh, ale dokázal aj správne reagovať na výsledky z telemetrie a zlepšovať sa v každom detaile, čím v tíme zanechal silný dojem.

Napriek nízkemu veku má Michal na svojom konte už šesť úspešných sezón s úspechmi na medzinárodných majstrovstvách Českej republiky a Slovenska v kategóriách Minimoto a MiniGP. pričom jeho najväčšími dosiahnutými výsledkami sú tretie miesto na Majstrovstvách Európy a dve celkové druhé miesta z nemeckého seriálu ADAC Mini Bike Cup v triedach začiatočníkov aj pokročilých.

Prechod do španielskeho juniorského šampionátu je v tomto momente tým najlepším a logickým rozhodnutím Búlikovcov. Nasledujúce španielske rokovanie napovie viac, no isté je, že po ňom Michalovho otca čaká neľahká úloha nájsť sponzorov, ktorí by mu pomohli zvládnuť doteraz najväčšiu výzvu nielen pre jeho syna, ale aj pre ďalšiu budúcnosť slovenského cestného motocyklového športu…

Text: Richard Karnok
Foto: BOS racing team