Búlikovci o pretekoch vo Fassbergu

Richard Karnok

Týždeň po pretekoch v Chebe sa konalo druhé podujatie nemeckého ADAC Mini Bike Cupu v nemeckom Fassbergu. 820 km dlhú nočnú cestu sme absolvovali bez problémov vďaka strýkovi Mirovi. Trať sa nachádza priamo v areáli nemeckého vojenského letiska, kde je vstup len na priepustku. Nie je tu možné celý rok trénovať, no väčšina pretekárov ju pozná z minulého či predminulého roka.

V piatkových voľných tréningoch bolo potrebné „najazdiť“ si trať a nájsť vhodný prevod. Jazdy neboli merané, takže len vďaka stopkám sme vedeli, že Miško jazdí časy na úrovni top 5. V sobotu doobeda pokračovali voľné tréningy. V jednom z nich mal Miško ľahký pád, no Edo motorku okamžite pripravil a v časoch sa to nijako neprejavilo. Poobedný voľný meraný tréning Miško prekvapivo vyhral. Do kvalifikácií si veril a to sa prejavilo aj na časoch. Vyhral už prvý kvalifikačný tréning a v druhom zajazdil super čas (o 0,2 sekundy lepší ako minuloročný víťaz kvalifikácie), ktorým si zabezpečil svoje prvé pole position v ADACe! Druhé miesto obsadil 11-ročný Troy Bude, ktorý stratil na Miška len 0,1 sekundy.

V nedeľu sa zmenilo počasie. Husté mraky nedovolili slnku ohriať asfalt, preto sa časy vo warm-upe spomalili. Slabší štart v prvých pretekoch Miška odsunul na druhé miesto. V treťom kole išiel na brzdy na vedúcu pozíciu, no dostal drobný šmyk a skončil na zemi. V slušnom výsledku mu po stíhacej jazde 3 kolá pred cieľom zabránila pádom poškodené radička a stúpačka .

Do druhých pretekov sa Miško dokázal skoncentrovať. Edo motorku špičkovo pripravil a len „Amerika“ na kapote prezrádzala, že sme mali crash. Štart zvládol na výbornú a usadil sa na prvom mieste. Nakoniec zvíťazil systémom štart – cieľ, keď si na skupinku jazdcov, ktorá bojovala o druhé miesto, po 16-tich kolách vyjazdil náskok takmer 4 sekundy.

„Miško odjazdil výborný víkend. Napriek neznalosti trate patril od začiatku k najrýchlejším a čas v kvalifikácii bol čerešničkou na torte,“ vraví otec mladučkého pretekára, Milan Búlik. „Pád v prvých pretekoch dávam za vinu sebe. Bežná ručná komunikácia z boxov nefungovala, pretože som bol prekrytý cedulami nemeckých tímov. Nemal som ho ako informovať a usmerniť. Do druhých pretekov sme si tabulu požičali a Miško pokojnou a bezchybnou jazdou dokázal zvíťaziť.“

Ďalšie podujatie nás čaká 21.-22.6. v Nemeckom Oscherschlebene. Technická trať bude orieškom pre všetkých, pretože všetky jazdy budú len v sobotu. Jeden voľný, dva merané tréningy a dvoje pretekov, to je všetok čas, ktorý na motorke na trati v Oscherschlebene strávime.

Na záver chceme poďakovať strýkovi Mirovi za špičkový servis a za cestu, Edovi Jurášovi, ktorý do každej jazdy pripravil motorku na 100%. A samozrejme sponzorom, BOS Búlik s.r.o., Šperk, Boneko, DJ STEEL, VST, Novato, Paolo a všetkým našim fanúšikom.

Tlačová správa BOS Racing Teamu