Búlikova smola v nemeckom Schlüsselfelde

Minulý týždeň sa v nemeckom Schlüsselfelde uskutočnilo ôsme podujatie seriálu ADAC Mini Bike Cup, kde nás už druhú sezónu reprezentuje Skaličan Michal Búlik. Na 825 metrov dlhej trati sa tento rok jazdilo už druhýkrát, no tentoraz nášmu zástupcovi veľa radosti nepriniesla.

Deväťročný slovenský pretekár tímu BOS racing síce vybojoval Pole Position, no v oboch jazdách vypil povestný kalich horkosti až do dna. Po páde v prvej jazde absolvoval stíhaciu jazdu, vďaka ktorej vybojoval aspoň tri majstrovské body za 13. miesto. Zvíťazil 13-ročný Nemec Aaron Schäfer.

V druhej jazde, ktorá sa mala jazdiť na 20 kôl, museli preteky o dve kolá skôr ukončiť po kolízii vedúcich pretekárov, práve nášho Búlika a víťaza prvej jazdy Schäfera. Obaja zostali nezranení, no bodovo vyšli naprázdno. Z víťazstva sa radoval 11-ročný fínsky pretekár Kenny Koskinen, ktorý tak v priebežnom hodnotení stiahol Búlikov náskok na druhom mieste tabuľky.

V celkovom poradí vedie Ondrej Vostatek (11 rokov, CZE) s 295 bodmi, za ním nasleduje Bulík s 219 bodmi a Koskinen, ktorý nazbieral 205 bodov. Do konca seriálu zostávajú dve podujatia, na okruhoch Sachsenring (27. 9.) a Oschersleben (3.10.).

Text: Richard Karnok