Búlik zvíťazil aj v Oscherslebene!

Richard Karnok

Osemročný Michal Búlik, pretekár BOS Racing Teamu, dominoval prvej jazde tretieho podujatia ADAC Mini Bike Cupu v nemeckom Oscherslebene a treťom mieste v druhej jazde si upevnil vedenie v priebežnom hodnotení seriálu. Navyše sa hneď v noci po pretekoch Búlikovci presunuli do Sosnovej, kde absolvovali preteky českého šampionátu.

 

ĎALŠIE VÍŤAZSTVO

V meniacich sa poveternostných podmienkach piloti ADAC Mini Bike Cup súťažili na 767 metrov dlhej motokárovej trati v etropolis Motorsport Arena Oschersleben. Silný vietor a občasné dažďové kvapky sa podpísali na vzrušujich pretekoch. V triede začiatočníkov bol v sobotu popoludní Michal Búlik k nezastaveniu. Mladý Skaličan zvíťazil spôsobom štart-cieľ a v cieli mal náskok takmer desaťsekundový náskok na svojich súperov.

V druhej jazde mal Miško problém dostať sa cez súpera, pre ktorého chybu sa dokonca na chvíľu ocitol mimo dráhy a nakoniec po tuhom boji skončil na treťom mieste, keď víťazstvo vybojoval po slabšom začiatku Nemec Marvin Siebdrath pred krajanom Nicolasom Czybom. Miško bol však najúspešnejším jazdcom dňa a rozšíril si aj bodový účet, keď má na čele šesťbodový náskok na Nemca Schäfera.

„Trať v Oscherslebene je technicky náročná, takže to bolo ťažšie, keďže som predtým na nej nikdy nejazdil,“ povedal po pretekoch Miško. „Aj napriek tomu som však dokázal byť v kvalifikácii tretí. Prvé preteky boli celkom v mojich rukách, keď som viedol od začiatku až do konca. Počas druhej jazdy to už bolo trochu zložitejšie, musel som ťažko bojovať proti mojim konkurentom, ale tretie miesto je tiež dobrý výsledok. Som veľmi rád, že sa mi opäť darilo.“

 

PRESUN DO SOSNOVEJ

Po pretekoch nasledoval presun do Českej republiky, ktorému v Oscherslebene predchádzala tradičná technická kontrola, kedy komisári kompletne rozoberali motor, merali valec, kontrolovali výfuk a riadiacu jednotku. Spolu s Búlikovcami do Sosnovej cestovali aj traja českí jazdci, Petr Svoboda, Ondřej Vostatek a Štěpán Zuda. Svoboda sa v Oscherslebene radoval z prvého miesta v kategórii pokročilejších, Vostatek je zasa vlaňajší víťaz triedy, kde teraz štartuje náš Búlik. V Nemecku sa však darilo aj Zudovi, ktorý v Búlikovej triede obsadil v kvalifikácii výborné druhé miesto.

Krátko pred ranným warm upom v Sosnovej spŕchlo, takže na trať vyrazili len práve jazdci z ADACu, ktorí keďže v sobotu netrénovali, museli odjazdiť povinné tri kolá. Chlapci si jazdu na vode užili, odjazdili celý tréning, napriek tomu, že bodujú aj do NSF 100 cupu, preto nesmú používať ani mokré pneumatiky, ani nahrievať!

Do prvej jazdy štartovali z posledných miest podľa štartových čísiel, takže Miško s číslom 54 bol v štvrtom rade desiaty a za ním stál už len Štěpán Zuda s 56-kou. Z pole position štartoval Lukáš Simon. Prvá zákruta po štarte je v Sosnovej široká aj pre preteky cestných automobilov a povrch trate je veľmi nekvalitný (v zákrute pred cieľom sú štyri druhy asfaltu, priamo v stope ostrá ryha a navyše dva kanále), napriek tomu v nájazde do nej bola veľká tlačenica. Už z výjazdu išiel na čelo Vostatek pred Svobodom a Miškom! Po súboji zvíťazil Svoboda pred Vostatkom, obaja sa celému poľu, už na oschnutej trati výrazne vzdialili. Tretí v cieli bol po vyrovnanej jazde Miško, ktorý sa odpútal od za ním bojujúcej skupiny takmer o desať sekúnd.

Pred druhou jazdou sa oteplilo, čo bolo vidieť aj na časoch. Po štarte opäť ušli Vostatek so Svobodom, ktorí v tomto poradí prišli aj do cieľa. Miško sa dostal na tretie miesto až v tretej zákrute a bezpečne prišiel tretí aj do cieľa.

Náš jazdec potvrdil v náročnom víkende stúpajúcu formu, čo by sa nedalo bez pomoci všetkých členov tímu, ktorým patrí veľká vďaka: dedovi Jožkovi, babke Vierke a mamke Erike s bratom Maťkovi za najväčšiu podporu, Mirovi za cestu, catering :-), Edovi za špičkový servis motoriek. Sponzorom: Bos Búlik s.r.o., Šperk, Boneko, DJ STEEL, BRS-technology, VST, Paolo, Novato a všetkým našim fanúšikom.

Seriál ADAC Mini Bike Cup pokračuje 5. júla v Schlüsselfelde, odkiaľ sa Búlikovci nočnou jazdou presunú do Písku, kde na druhý deň pokračuje český šampionát.

Tlačová správa BOS Racing Teamu