Búlik to dokázal, je vicemajstrom ADAC Minibike Cupu!

Richard Karnok

Po dvoch predchádzajúcich podujatiach, kedy sa 8-ročnému slovenskému pretekárovi Michalovi Búlikovi pre nešťastné pády nedarilo a prišiel o priebežné druhé miesto, prichádzal na posledné preteky seriálu do Oscherslebenu v psychickej nevýhode.

Prepad na štvrté miesto poradia znamenalo, že pretekár BOS racing teamu bude mať čo robiť, aby sa pokúsil získať konečné druhé miesto späť. „V prvej kvalifikácii Michal vyjazdil druhý čas, v druhej bol potom štvrtý a zo štvrtého miesta štartoval aj do pretekov,“ informoval nás hneď po skončení dnešného podujatia priamo z Oscherslebenu Milan Búlik, Michalov otec. „Dve kolá pred koncom prvých pretekov sa Michal dostal pred Vostatka a tretie miesto udržal až do cieľa. V druhej jazde mu potom už štvrté miesto stačilo k titulu vicemajstra, tak som mu signalizoval, aby sa nepúšťal do žiadnych súbojov,“ dodal šťastný Milan Búlik.

Michal tak vo svojej kariére zaknihoval ďalši vynikajúci výsledok, keď rovnako ako vlani, keď ako nováčik vybojoval konečné druhé miesto v ADACe v triede začiatočníkov, sa mu podaril rovnaký kúsok aj pri premiére v triede pokročilých.
Gratulujeme!

Viac sa o Búlikovej účasti v Oscherslebene dozviete čoskoro v tlačovej správe BOS racing teamu.

Text: Richard Karnok
Foto: BOS racing team