Mini a Scooter: Slováci úspešní vo Vysokom Mýte

Richard Karnok

Hoci sa v tejto chvíli slovenskí pretekári v disciplínach MiniGP a scooter v tejto chvíli preháňajú po malom okruhu v areáli maďarského Pannonia-ringu, kde absolvujú slovenský šampionát, niektorí z nich, doplnení jazdcami kategórie Minimoto, sa pred týždňom predstavili na pretekoch českých majstrovstiev vo Vysokom Mýte, ktoré sa jazdili za veľmi nepriaznivého počasia.

Martin Gudába

O úspechu Michala Búlika nás pred niekoľkými dňami informoval priamo tím BOS Racing Team v tlačovej správe, poďme sa pozrieť ako sa na mieste darilo aj ďalším našim pretekárom.

Medzi skútristami sa v triede 70 rookie sa predstavil Andrej Krejčí, ktorý vďaka druhému a tretiemu miestu v jednotlivých jazdách obsadil druhé miesto aj celkovo. V triede Expert potvrdil svoju dominanciu náš Martin Gudába, keď v oboch jazdách zvíťazil.

V kategórii Minimoto sa v triede A predstavil Jakub Mazsár, ktorý na mieste jazdil aj v neoficiálnych pretekoch triedy PW 50. Jakub na minimote obsadil dve štvrté miesta a rovnako štvrté miesto mu patrilo aj celkovo. V silnejších „Béčkach“ štartoval Mário Zajac, ktorý však po piatom mieste v prvej jazde druhú pre pád nedokončil a aj celkovo skončil na piatom mieste.

Spolu so suverénnym víťazom Michalom Búlikom sa pretekov kategórie MiniGP 50 zúčastnil aj náš Adam Barus, ktorý skončil dvakrát na výbornom štvrtom mieste, ktoré mu patril aj celkovo, pričom v hodnotení triedy NSF 100 Cup skončil hneď za Búlikom na druhom mieste.

Text: Richard Karnok
Ilustračné foto: Branislav Majerov