Michal Bém, nová nádej motocyklového športu

Richard Karnok

Miško, ako ho volajú kamaráti a rodičia, má šesť rokov a ako prvý mladý Slovák začne v sezóne 2017 jazdiť pre maďarský tím H-MOTO. Pritom jazdiť na motorke začal len pred rokom. No už v roku 2016 vyhral svoju prvú významnú trofej – 3. miesto v pretekoch vo svojej kategórii na International Championship v Brne.

Otec ho vzal ako päťročného na jeden z tréningov a motorky sa Miškovi okamžite zapáčili. Dokonca tak, že neváhal ešte v ten istý deň si vyskúšať prvú jazdu. „Miško mal od začiatku našu plnú podporu a hlavne, manžel mu začal venovať maximum svojej pozornosti a aj času,“ povedala nám jeho mama Barbara. „Začal pravidelne trénovať a tiež zúčastňovať sa počas sezóny 2016 rôznych pretekov nielen na Slovensku, ale aj v Čechách a v Maďarsku.“

A práve v tomto roku, keď sa zúčastnil Hungarian Motorcycle Championship, uvidel ho majiteľ tímu H-MOTO. Spýtal sa rodičov, či by prijali ponuku, aby Miško jazdil za jeho tím a oni súhlasili.

Miško momentálne jazdí na motorke Yamaha v triede PW 50. V súčasnosti chodí dvakrát do týždňa trénovať na rôzne okruhy do Maďarska, kde si začína postupne zvykať aj na väčšiu motorku Ohvale GP-0. „Veríme, že syn dosiahne v sezóne 2017 pod vedením maďarských trénerov ešte lepšie výsledky ako tento rok a že sa bude stále zlepšovať,“ vyjadril svoje očakávania jeho otec Michal Bém. Práve on bude Miška pravidelne voziť na tréningy do Maďarska.

Držíme palce tomuto nádejnému slovenskému pretekárovi.

Tlačová správa Michala Béma

michal-bem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *