Mattia Pátek v Brne na druhom mieste

Richard Karnok
Úvodného podujatia medzinárodného slovenského šampionátu v triede PW 50 sa cez víkend na kartingovej trati Masarykovho okruhu v Brne zúčastnil sedemročný Mattia Pátek, jazdec tímu Macerano Racing. Po treťom a druhom mieste v jednotlivých jazdách mu v celkovom súčte bodov patrila druhá priečka.

Našu tohtoročnú sezónu sme začali úvodným pretekom v Brne na veľmi technickej trati. V piatok mal byť nabitý program tréningmi, bohužiaľ nám od rána až do neskorého poobedia pršalo. Skúsili sme aj jazdu na vode, ale veľmi sme nechceli riskovať zranenie. Časy na vode sme išli s Michalom Ronecom ako na suchu😅 V sobotu nás čakal ráno voľný tréning, kvalifikácia a dvoje preteky.
 
Zajazdil som najrýchlejší čas a suverénne som si vyslúžil prvú pozíciu na štarte. Už pred samotným štartom ale prišla veľká nervozita a pocit zodpovednosti. Chlapci odštartovali a ja som sa prepadol na 2. miesto. Miškovi som dýchal na chrbát asi 3 kolá, ale prišlo naše nešťastné vypnutie motorky. Znova som ju naštartoval, medzitým ma však už predbehol ďalší jazdec Matias. A tu už sa prejavila moja nervozita, nasledovali dva pády v jednom kole a v cieli som skončil tretí.
Dlho trvalo kým som sa vzchopil a upokojil.
 
Do druhých pretekov som išiel už relatívne ok. Skončil som na 2.mieste, takže aj celkovo z toho bolo druhé miesto, naozaj vybojované hlavne po psychickej stránke. V obidvoch pretekoch som zajazdil najrýchlejšie časy, sám som si veril na 1. miesto, ale verím a makáme ďalej. Tvrdý tréning sa ukázal, cítil som sa na trati naozaj skvelo.
 
Ďakujeme všetkým za podporu, rodine, kamarátom, Macerano racing teamu.
Kamošom Matias Baláž #26, Michal Ronec #98 gratulujeme k umiestneniu a najbližšie sa vidíme v Dlhej:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *