Mattia Pátek úspešný na pretekoch v Dlhej

Richard Karnok

Sedemročný slovenský pretekár Mattia Pátek sa cez víkend predstavil na pretekoch juniorov v Dlhej v triede PW 50. Na mieste sa bojovalo o body do medzinárodných a národných majstrovstiev Slovenska a novovzniknutého medzinárodného juniorského šampionátu Alpe Adria.

Celé tri dni boli ako na hojdačke. Striedal sa dážď a slnko, dobrá nálada a horšie okamihy… V piatok začal Mattia poobednými tréningami, na natrénovanej trati, kde sa cítil ako ryba vo vode…

V sobotu nás čakal jeden tréning a dve kvalifikácie, ktoré pre nás skončili výborným 2. miestom so stratou 0,003sek.
V nedeľu boli na rade dvoje preteky. V prvých skončil na 1. mieste, ale keďže pri štarte cukol s motorkou, bola mu udelená za jump start 10-sekundová penalizácia, ktorá ho posunula na 3. miesto. Bolo to náročné sa dostať po tomto naspäť do tempa, ale naladili sme sa na pretekový mód.

Druhé preteky Mattimu opäť vyšli a vyhral! Bolo to úžasné sledovať ho, ako bojuje a jeho radosť z toho, keď vyhral… neskutočne si ten okamih užíval!
Nikto si nevie predstaviť aká to bola pre neho radosť, a ako sa tešil, lebo po tom všetkom trénovaní a snahe si to naozaj zaslúžil. Jeho disciplína, odhodlanie a tvrdý tréning sú obdivuhodné.

Celkovo si z Dlhej odnášame 2. miesto v Medzinárodných majstrovstvách a Alpe Adrii a 1. miesto v Majstrovstvách SR.
Veľmi pekne chceme poďakovať všetkým, ktorí nám držia palce, podporujú nás a myslia na nás.
Veľmi pekne ďakujeme rodine a sponzorom, ktorí pri nás stoja a bez nich by to nešlo.

Tlačová správa Mattiu Pátka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *