Matias Baláž potvrdil výbornú formu na pretekoch v Dlhej

Richard Karnok

Mladý talentovaný pretekár Matias Baláž zvíťazil na pretekoch MMSR mládeže v triede PW50, ktoré sa v sobotu konali na kartingovom okruhu v Dlhej.

Matias Baláž:

Pretekový víkend v Dlhej sme začali už vo štvrtok. To bolo ešte pekné počasie a dali sme si pár pekných tréningových jázd. V piatok nám už počasie neprialo a na trati sa podmienky celý deň menili. Natrénovali sme si výmenu pneumatík do mokra a do sucha a samozrejme aj jazdu na nich. Ja som sa musel s mokrými pneumatikami trochu pobiť, ale postupne sa to zlepšovalo. Našťastie v sobotu sa pretekalo na suchých pneumatikách a tie mi nerobia žiadny problém. V sobotu som prvý ranný tréning vynechal, ešte som leňošil v karavane, druhý som absolvoval na mokrých pneu a potom nasledovala kvalifikácia. Tá mi príliš nevyšla, nepodarilo sa mi zajazdiť rýchle kolo a kvalifikoval som sa na 3. mieste.

Poobede sa konali dvoje preteky. Do prvých som vyštartoval trochu predčasne a dostal som za to penalizáciu 10 sekúnd. Do prvej zákruty som už išiel na druhej pozícii a onedlho som predbehol aj môjho teamového kolegu a prvé miesto som už nepustil. Do cieľa prvých pretekov som došiel s veľkým náskokom 9,8 sekundy, ale nie dosť veľkým, aby som bol kvalifikovaný ako prvý… Chýbalo mi 0,2 sekundy. Takže z prvých pretekov som si zobral iba 20 bodov a pocit, že v druhých pretekoch by som mal moju rýchlosť potvrdiť. Tak aj bolo a vlastne bez problémov som došiel s 12,5 sekundovým náskokom do cieľa na prvej priečke.
 
Preteky vyzerali, že to bolo jednoduché, ale ja by som chcel upozorniť, že nebolo. To, že som na dráhe dominoval má dva aspekty. Prvý je perfektne pripravená motorka od AFS AutoMoto a ten druhý moja príprava. Počítali sme si to v teame a ja som na tejto dráhe urobil pred týmto víkendom 350 kôl za dva týždne. Nie, nie som zázračné dieťa, výnimočný talent, ktorí sadne na motorku a všetkých porazí, ale mám talent na tvrdý poctivý tréning, ktorý mi robí radosť a to prináša výsledky. Tieto výsledky ma ženú dopredu a mienim aj naďalej s poctivou prípravou pokračovať. Maco Racing Junior Team mi k tomu dáva výborné podmienky a môj najlepší tréner Jakub Kornfeil ma vie presne inštruovať ako na to, za to som im nesmierne vďačný. Samozrejme musím poďakovať mojim sponzorom a partnerom a dúfam že sú spokojní 🙂
 
Posunul som sa v celkovom poradí národných majstrovstiev SR na tretie miesto, ktoré budem chcieť v maďarskej Visonte potvrdiť. Bohužiaľ už je jasné, že lepšie umiestnenie po slabom začiatku sezóny a diskutabilnej diskvalifikácii z dvoch pretekov nebude možné.
Všetkých Vás pozdravujeme a ďakujeme za neustálu podporu!!!
Tlačová správa Matiasa Baláža

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *