Martin Gudába: Úspešná skúška ohňom v EST

Richard Karnok

Výborný výsledok Martin Gudába, slovenská jednotka v pretekoch skútrov, v tohtoročnom päťdielnom seriáli European Scooter Trophy, ktorý uprednostnil pred šampionátmi Slovenska a Českej republiky, kde v posledných rokoch dominoval.

Martin naplnil svoju túžbu, o ktorej nám hovoril v rozhovore, ktorý vyšiel na našom portáli pred rokom. Jeho premiérová účasť v medzinárodnom seriáli dopadla výborne, keď obsadil konečné druhé miesto.

Martin Gudába:

Rok 2015 pre mňa priniesol novú výzvu. Chcel som sa zúčastniť EST – European Scooter Trophy t.j. európskeho šampionátu, ktorý sa konal v troch štátoch (Nemecko, Česko, Poľsko) a nakoniec sa mi to aj pomocou domácej podpory podarilo. Keďže som chcel ísť celý EST a bohužiaľ sa mi križovali podujatia s domácim majstrovským seriálom a aj s českým, tak som vedel, že celkový výsledok u nás a v ČR nebude najlepší, no priorita bola jasná a výzva veľká.

Dráhy, jazdcov a ich štýl jazdy, priebeh pretekov a podobne v Nemecku a Poľsku som vôbec nepoznal, no musel som sa do toho rýchlo dostať. Tréningy tam prebiehajú v inom štýle, preto bol začiatok trošku nesmelý a chaotický, no rýchlo sme si zvykli.

Plno dobrých jazdcov v každej triede zabezpečoval vždy príjemné pozeranie pre divákov, ako aj adrenalín pre jazdcov samých. Jazdcom sa v pretekoch občas nevyhli poruchy, sem tam pády a veľa veľa súbojov a nikdy do odmávnutia vlajky nebolo jasné kto vyhrá.

Nedá mi pripomenúť aj nádherné trate, klopené zákruty (Poľsko), dobrú organizáciu a rýchly spád pretekov.

Nakoniec sa mi podaril vybojovať skvelý výsledok (vicemajster European Scooter Trophy) a získať plno nových skúseností.

Zdroj: www.martingudaba.sk