Mário Zajac zvíťazil v Ottobiane v šampionáte CNV

Richard Karnok

Mário Zajac a Jakub Adamik sa zúčastnili pretekov šampionátu CNV, ktoré sa konali v talianskom Ottobiane. Zajo na tejto trati už jazdil, Kubo s ňou skúsenosti ešte nemal. Rozhodli sme sa tak na základe upravených pravidiel šampionátu CIV a OHVALE COPPA ITALIA, ktoré jazdcom nedovoľujú trénovať niekoľko dní vrátane piatku na dráhe.

Zajo#9:

Víkend začal v piatok, kde bolo naplánovaných 6 voľných tréningov. Prvé dva tréningy sme obetovali hlavne nastaveniu motorky. Podarilo sa nám nastaviť motorku, a do tretieho tréningu sme už nastupovali s cieľom priblížiť sa talianskej špičke. Moje časy neboli vôbec dobré, nakoľko v 15-minútovom tréningu sa mi podarilo zajazdiť maximálne dve čisté rýchle kolá. Bolo tak hlavne kvôli tomu, že na trati nás bolo veľmi veľa, okolo 25 jazdcov. Vo štvrtom tréningu sa mi podarilo dosť zrýchliť a v mojej kategórií som sa pohyboval okolo TOP 5. Štvrtým tréningom sme ukončili voľné jazdenie, prišiel veľký dážď a na mokrú trať sme už trénovať nešli, pretože celý víkend už malo byť pekne. 

V sobotu doobeda sme mali tri voľné tréningy. Dopadli veľmi pozitívne, stále som sa pomaličky približoval k prvým jazdcom. Poobede sme mali dve kvalifikácie. V prvej kvalifikácií som skončil na celkovom 10. mieste, v mojej kategórií som bol na štvrtej pozícii. Oproti voľným tréningom som zrýchlil skoro o celú sekundu, ale stále som vedel, že mám ešte veľké rezervy. V druhej kvalifikácii sa mi podarilo znova o pol sekundy zrýchliť a skončil som na 9. mieste celkovo a na 4. mieste v mojej kategórii. S výsledkom som bol spokojný, časové rozostupy neboli vôbec veľké, takže som vedel, že v pretekoch to bude ešte veľmi zaujímavé.

Nedeľa sa pre mňa nezačala vôbec dobre, hneď na začiatku warm-upu som mal pád. Vôbec som nevedel prečo som spadol a na sebavedomí mi to nepridalo. Do prvých pretekov som nastupoval veľmi nervózny. Štart sa mi podaril a dokázal som sa hneď do prvej zákruty prebojovať na 6. miesto. Prvé kolo bolo veľmi chaotické, bol tam veľký pád, ktorému sa mi podarilo vyhnúť, ale stratil som tam dve pozície.  V polovici pretekov som sa pohyboval okolo 6. miesta a v svojej kategórii som viedol. Do cieľa  som prišiel na 6. mieste celkovo a na prvom v mojej kategórii. Bol som neskutočne šťastný, nakoľko doposiaľ sa nám v Taliansku vôbec nedarilo, a šťastie nebolo na našej strane.

Do druhých pretekov som znova odštartoval dobre, a dokázal som sa posunúť na 8. miesto. V treťom kole mi začala vynechávať motorka. Musel som zmeniť štýl jazdy, rýchlosti v zákrutách. Boli to veľmi náročné preteky, ale podarilo sa mi udržať 8. miesto a vo svojej kategórii som bral druhé miesto. Po sčítaní dvoch pretekov to vyšlo na víťazstvo. Veľmi som si celý víkend užil, a bol som veľmi rád, že sme Talianov dokázali poraziť na ich domácej pôde. Tento víkend sa budeme snažiť zúročiť aj o mesiac, kedy sa v Ottobiane bude konať seriál OHVALE COPPA ITALIA.

Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí nám pomáhajú a držia nám palce. Vidíme sa tento víkend v Dlhej, kde sa budú konať medzinárodné majstrovstvá Slovenska.

Kubo#12:

Preteky šampionátu CNV sme odštartovali v Talianskom Ottobiane. V piatok nás čakalo niekoľko tréningov, počas ktorých som sa zoznamoval s traťou, keďže to bol jeden z hlavných dôvodov, prečo sme sa rozhodli tieto preteky absolvovať. Po prvom tréningu som sa nevracal do paddocku práve spokojný. Nevedel som sa stotožniť s charakterom trate. Tento pocit sa našťastie zmenil po ďalších tréningoch. Keď sa nám podarilo nájsť to správne nastavenie motorky, cítil som sa na trati stále viac a viac lepšie. Časy som každým tréningom zlepšoval a tým som sa dokázal priblížiť jazdcom v TOP5.  Nanešťastie nám piatkové tréningy už takmer ku koncu prerušil dážď a rozhodli sme sa do týchto tréningov už nenastúpiť, pretože počas soboty a nedele nemali byť žiadne prehánky.

Sobotné ráno sme venovali technickej prebierke, po ktorej nás čakali ešte ďalšie tri voľné tréningy a neskôr dve kvalifikácie. V tréningoch som opäť zrýchľoval, čo ma len utvrdzovalo o tom, že by sa mi mohlo v nedeľu podariť zajazdiť dobrý výsledok, s ktorým by som bol aj ja aj môj tím spokojný. Počas prvej kvalifikácie som zajazdil svoj najlepší čas, s ktorým som sa dostal medzi prvých šesť najrýchlejších jazdcov. Do druhej kvalifikácie sme nastupovali pod menším tlakom, keďže sme sa trochu pomýlili v čase nástupu na druhú kvalifikáciu. V tej sa mi môj čas nanešťastie zrýchliť nepodarilo, no nepodarilo sa to ani ostatným jazdcom, a tak som si zabezpečil štart zo šiestej pozície.

V nedeľu nás už čakali oba preteky. Ráno odštartoval warm up a neskôr nás už čakali prvé preteky, do ktorých som nastupoval s dobrým pocitom a veril som si na dobré umiestnenie. Štart sa mi podaril a v prvej zákrute som sa ocitol na tretej pozícii, ktorú sa mi podarilo udržať ďalšie 3 kolá. Zlom v pretekoch nastal vo chvíli, keď ma predbehol jazdec pod žltými vlajkami a ja som sa prestal koncentrovať. V prvých pretekoch som do cieľa prišiel nakoniec na 6. mieste. Po pretekoch som bol mierne nahnevaný, no musel som sa koncentrovať na ďalšie preteky, ktoré sme mali približne o tri hodiny neskôr. Do nich som nastupoval s takými istými ambíciami, ako aj do prvých pretekov. Štart sa mi však nepodaril tak, ako v prvých a ostal som na šiestom mieste. Metre, ktoré som strácal na rovinkách, som sa rýchlo snažil dohnať v technických pasážach a na brzdách (snažil som sa napodobniť Topraka), no raz sa mi to nepodarilo a ustál som takmer istý pád. Aj napriek tomu, že som pri tomto manévre stratil niekoľko pozícií, sa mi do cieľa podarilo prísť na výbornom siedmom mieste, čo pre mňa predstavovalo aj konečnú priečku.

Celkovo tento víkend hodnotím veľmi pozitívne a teším sa na ďalšie preteky tu v Ottobiane, ktoré nás čakajú približne o mesiac v šampionáte CIV. Ďakujem veľmi pekne všetkým, ktorí ma podporujú a stále ženú dopredu. Najbližší víkend nás opäť čakajú preteky na domácej trati v Dlhej, kde sa mi naposledy podarilo zajazdiť doteraz jeden z mojich najlepších pretekov, a preto dúfam, že sa mi podobný výsledok podarí zopakovať.

Určite nás sledujte na našich sociálnych sieťach, kde sa z každého víkendu snažíme pridávať všetky podstatné informácie. Nájdete nás na Instagrame – @demolitionracingteam.

Paca Racing
Demolition Racing Team
Foto: www.cnvracing.it

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *