Mário Zajac na pretekoch v talianskom Varane

Richard Karnok

V talianskom Varane sa konalo posledné podujatie šampionátu OHVALE COPPA ITALIA.

Mário Zajac:

Na okruh sme prišli až v piatok večer, piatkové programu sme sa nezúčastnili kvôli veľkým finančným nákladom.

V sobotu boli naplánované dva voľné tréningy a dve kvalifikácie. Prvé dva tréningy sa išli na suchej vozovke. Bolo to pre mňa veľmi náročné, nevedel som si zvyknúť na novú trať a na predných jazdcov som strácal veľmi veľa. Pred kvalifikáciami nám začalo pršať. Mali sme menšie obavy ako budú fungovať mokré pneumatiky Pirelli, na ktorých som nikdy nejazdil. Prvá kvalifikácia nebola žiadny zázrak, skončil som až na 8. mieste. V druhej kvalifikácia trať celkom dosť oschla a išli sme skoro už na suchej trati. Podarilo sa mi o dosť zrýchliť, ale stále to stačilo len na 8. pozíciu.

Predpoveď na nedeľu ukazovala dážď, čo nám dosť vyhovovalo. V rannom warm-upe som skončil štvrtý. Prvé preteky sa jazdili na osychajúcej trati,  celý čas som bojoval v skupinke o 3. miesto, avšak tri kolá pred koncom bola vyvesená červená vlajka, a pre mňa to znamenalo 8. priečku.

K druhým pretekom by som sa najradšej ani nevyjadroval… Bohužiaľ boli vyhlásené suché preteky, my sme vyšli na trať na mokrých pneumatikách. Boli presné také isté podmienky ako v druhej kvalifikácii, ale aj tak ma riaditeľ preteku nepustil do pretekov. Týmto som stratil celkové tretie miesto v tomto šampionáte…

Celkovo to pre nás teda znamená 4. miesto, čo pri tejto konkurencii nie je vôbec zlé, ale veľmi nás to mrzí, keďže sme to 3. miesto už mali na dosah. Chcel by som sa poďakovať všetkým mojím sponzorom, ktorí mi umožnili v tomto šampionáte štartovať, ľudom ktorí nás podporovali.

Tlačová správa Mária Zajaca

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *