Mário Zajac exceloval v talianskom Ottobiane

Richard Karnok

Minulý víkend sa konalo 4. podujatie talianského šampionátu CNV, kde sa predstavili aj naší jazdci z Paca Racing Teamu.

ZAJO#9

,,Pred týmto víkendom v Ottobiane, som v celkovom hodnotení figuroval na 4. mieste so stratou 31 bodov na vedúceho pretekára. Po týždni dovolenky v Taliansku sme do Ottobiana prišli vo štvrtok večer. V piatok sme mali 6 voľných tréningov. V piatok sme skúšali nastavenia motorky a taktiež sme testovali zmesi gúm, aby sme vedeli na čom budeme pretekať. Celý piatok bolo veľmi teplo, ale bol som na to pripravený. Veľmi rýchlo sme nastavili motorku a ja som od začiatku jazdil veľmi rýchle časy. Až do posledného tréningu som stále zrýchľoval, čoho výsledkom bolo, že som bol vo svojej triede najrýchlejší.

V sobotu sme mali 3 voľné tréningy, kvalifikáciu a SuperPole preteky. Prvý tréning bol pre mňa veľmi ťažký, nevedel som sa dostať do tempa a na motorke som sa necítil vôbec dobre. To sa však po prvom tréningu zmenilo. Od druhého tréningu som v mojej triede dominoval, vyhral som kvalifikáciu s náskokom 0,700 sekundy na druhého pretekára v mojej kategórii. V Superpole pretekoch som mal slabší štart, kde som sa prepadol na druhé miesto. Avšak vedel som, že mám na to vyhrať. Tri kolá do konca som sa dostal do čela a preteky som vyhral. To znamenalo, že do prvých hlavných preteku v nedeľu budem štartovať z 1. pozície v mojej kategórií.

Štart už bol lepší, ale aj tak som sa o jednu pozíciu prepadol. Po troch kolách som bol až na 3. mieste. Jazdcov predo mnou sa mi podarilo predbehnúť a spravil som si na nich ešte aj náskok. Štart do druhých pretekov bol veľmi podarený, dostal som sa hneď do čela, a tak som aj prišiel do cieľa.Je to neopísateľný pocit, vyhrať na trati, kde to títo domáci jazdci majú najazdené. V celkovom hodnotení som poskočil na 2. miesto a strata na prvého je 12 bodov. Posledné preteky sa budú konať na konci septembra v Cremone, kde som nikdy nebol. No nič to nemení na veci, že sa chystáme bojovať o titul.

Chcel by som sa poďakovať všetkým mojím partnerom, ktorí ma neustále podporujú, Qkomaxit – prášková lakovňa Madunice | HG – HYDROGRAFIKA | LVmoto.sk | Ragazzi – Benatske Omietky | Talenty Novej Európy | Agropartner Plavecké Podhradie | Obec Rohožník | Panda Truckservis | MotoZem | Tizoona – dřevěné slidery | Vylepíme Vám To | ASP Group Distributing | Roadracing.sk.“

KUBO#12

„Na preteky v Ottobiane som sa tešil, keďže túto dráhu som už poznal.  V piatok sme mali šesť voľných tréningov, čo pre nás znamenalo dostatok času na správne nastavenie motorky. Po tréningoch som mal celkom dobré pocity, no stále to neboli také výsledky, ktoré by som si predstavoval. V sobotu sme mali ešte niekoľko voľných tréningov, kvalifikáciu a šprintové preteky. V kvalifikácií sa mi podarilo vybojovať jedenáste miesto, z ktorého som štartoval aj do pretekov. Tie bohužiaľ vôbec nebol také, ako som si ho predstavoval, a to hlavne kvôli tomu, že som spadol. Na základe toho som do prvých nedeľných pretekov štartoval z posledného miesta.  Pred samotnými pretekmi som sa cítil dobre a vedel som, že najpodstatnejšie je dobre odštartovať. To sa mi však nepodarilo a hneď po odštartovaní mi zhasla motorka.

Všetci jazdci mi ušli o celú cieľovú rovinku a mňa čakala stíhacia jazda. Nakoniec sa mi podarilo dohnať skupinku jazdcov a dokázal som sa prebojovať na 16. miesto. Z tohto miesta ma čakal aj štart do druhých pretekov, ktorý sa mi už podaril a dokázal som získať hneď po štarte niekoľko pozícií, no o pár zákrut ďalej som ich opäť stratil a celkovo som do cieľa prišiel na 15. mieste. Tento víkend nedopadol vôbec tak, ako som dúfal, ale čakajú nás ešte posledné preteky na dráhe v Cremone a verím, že tie dopadnú oveľa lepšie. Ďakujem veľmi pekne všetkým, ktorí ma podporujú a fandia mi..“

Tento víkend nás čakajú domáce preteky v Dlhej. Budeme veľmi radi ak nás prídete pozrieť a fandiť.

Tlačová správa Paca Racing Teamu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *