Mário Zajac a Jakub Adamik na pretekoch MMČR Miniracing v Písku

Richard Karnok

Druhý júlový víkend nás čakali preteky v českom Písku. Keďže sme už vynechali nejaké preteky a o nič nám už v celkovom hodnotení českého šampionátu nešlo, rozhodli sme sa, že to budeme brať ako prípravu na ďalšie podujatie, ktoré nás najbližšie čaká v talianskom Ottobiane.

Zajo#9

„V piatok sme trénovali len poobede. Mali sme menšie problémy s motorkou, ktoré sme odstránili až do posledného tréningu. Časy boli veľmi pomalé a ja som s piatkom nebol vôbec spokojný.
V sobotu ráno sme mali jeden voľný tréning a potom nasledovali dve kvalifikácie a dvoje preteky.
Hneď od rána som jazdil rýchlejšie ako v piatok.
Prvá kvalifikácia nebola vôbec zlá, no nepodarilo sa mi odjazdiť ani jedno čisté kolo, ale napriek tomu to bola priebežná 4. priečka. V druhej kvalifikácií som zrýchlil a skončil som na 3. mieste, no v súčte kvalifikácií to bolo 4. miesto.
Po štarte prvých pretekov som si udržal 4. miesto. Prvé kola boli pre mňa hrozné, na prvú trojicu som niečo stratil, ale postupne som sa na nich začal doťahovať. Odišli mi gumy a ku koncu pretekov som začal strácať.
Druhé preteky sa vyvíjal oveľa lepšie. Hneď od štartu som sa držal prvej trojice, ale po páde jazdca predo mnou som stratil na prvých dvoch jazdcov a to zapríčinilo, že sa na mňa dotiahol aj jazdec za mnou. V polovici pretekov som sa o jednu pozíciu prepadol. Čakal som na posledné kolo, kde som zaútočil. S jazdcom sme sa ťukli a nasledoval jeho pád. Mne sa podarilo motorku udržať a prišiel som na 3. mieste. Celkovo to bolo teda 3. miesto, s ktorým som bol spokojný.
Teraz sa budeme pripravovať na preteky, ktoré sa pôjdu v Ottobiane, kde máme veľmi vysoké ciele.
Chcel by som sa poďakovať všetkým sponzorom a ľudom ktorí ma podporujú.“

Kubo#12

„Do Písku sme prišli už vo štvrtok večer, ale rozhodli sme sa, že nastúpime až na piatkové popoludňajšie tréningy. Keďže sme tu už mali tento rok preteky, trať som poznal a tešil som sa na toto podujatie. Už v prvom tréningu som sa snažil jazdiť rýchle kolá a postupne bolo mojim cieľom zrýchľovať. Celkovo som bol s piatkovými tréningami spokojný, no vedel som, že pokiaľ chcem bojovať o lepšie umiestnenie budem musieť počas soboty ešte zrýchliť.
V sobotu nás čakal jeden voľný tréning, dve kvalifikácie a dvoje preteky. Počas kvalifikácie sa mi podarilo zajazdiť celkom dobrý čas, ktorým som sa priblížil na jazdca predo mnou, a to mi dodalo sebavedomie, že budem schopný držať krok s prednými jazdcami. Do prvých pretekov som nastupoval s dobrou náladou a veril som si na dobré umiestnenie. Bohužiaľ hneď v zahrievacom kole som odtrhol slider a musel som tomu prispôsobiť celú moju jazdu. Nakoniec som prišiel do cieľa na 5. mieste, s čím som nebol vôbec spokojný. Na druhé preteky som sa dosť tešil. Veril som si na dobré umiestnenie, no hneď v úvode sa mi nepodaril štart. Kým som sa dostal pred pomalšieho jazdca predo mnou, prvá skupinka mi ušla. Snažil som sa stratu čo najviac zmenšiť, no spadol som a nemal som už žiadnu šancu na dobré umiestnenie. Nakoniec som však motorku postavil a preteky som dokončil na poslednom mieste. Teraz sa teším na dvojtýždňovú pauzu a potom nás opäť čakajú ďalšie dôležité preteky. Ďakujem všetkým, ktorí ma sledujú, podporujú a držia mi palce.”

Mária s Jakubom čakajú najbližšie preteky o dva týždne v talianskom Ottobiane, kde obaja bojujú o veľmi dobré celkové umiestnenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *