Majstrovstvá SR mládeže CPM pokračovali premiérou na Slovakia Ringu

Richard Karnok

Po prvýkrát sa na novom kartingovom okruhu Slovakia Ringu predstavili účastníci slovenského juniorského šampionátu cestných motocyklov. Na mieste sa však bojovalo aj o body do medzinárodných majstrovstiev Českej republiky Miniracing a nechýbali ani pretekári z Maďarska. Na Slovakia Ringu sa tak stretlo osem desiatok štartujúcich.

Súťažilo sa v triedach PW50, MiniGP O 110, Mini GP O 160, MiniGP Open, pričom do hodnotenia Medzinárodného českého šampionátu sa okrem spomenutých tried jazdilo aj v triedach MiniGP Stock, Minimoto Junior A, Junior B a Senior Open 50.
Už v piatok mohli pretekári absolvovať sériu ôsmich voľných tréningov, čo aj radi využili, keďže pre prevažnú väčšinu súťažiacich bol nový okruh neznámy. Počas celého piatku vládlo horúce počasie, ale na sobotu, ktorá bola pretekovým dňom, už meteorológovia sľubovali búrky a prehánky.

Sobota bola oficiálnym pretekovým dňom a po dvoch voľných tréningoch na jazdcov čakala kvalifikácia, ktorá rozhodovala o postavení na štarte. Po obedňajšej prestávke už na pretekárov všetkých tried čakali dvoje preteky. Vo veľmi dobrom svetle sa predstavili slovenskí jazdci, ktorí sa presadili aj v medzinárodnom hodnotení. V čase, keď prvú sériu dokončovali pretekári poslednej triedy, zniesol sa na Slovakia Ring dážď, ktorý, žiaľ, spôsobil niekoľko pádov a z trate urobil takmer nebezpečné klzisko. Nasledovalo prerušenie pretekov a následné rozhodovanie Jury o ďalšom postupe. Keďže však dážď neustal a trať bola naďalej nebezpečná, rozhodlo sa vedenie podujatia preteky predčasne ukončiť a výsledky vyhlásiť podľa výsledkov prvých pretekov. Keďže preteky triedy PW50 boli práve pre dážď prerušené ešte pri nedostatočnom počte odjazdených kôl, jazdcom budú do hodnotenia majstrovstiev SR zarátané polovičné body.
Záverečné podujatie seriálu sa uskutoční v sobotu 3. októbra opäť na Slovakia Ringu.

Lukáš Végh

Miloš Baláž, viceprezident SMF pre cestné preteky motocyklov:
„Po prvý raz sme preteky nášho juniorského šampionátu pripravili na novom kartingovom okruhu Slovakia Ringu, a preto to pre nás bola tak trochu neznáma. Už v piatok sme preto spolu s kartingovým centrom koordinovali aj voľné tréningy, aby sme si všetko vyskúšali a pripravili. Teší ma veľká účasť pretekárov, osemdesiat štartujúcich sme na podujatiach mládeže u nás nemali už dávno. Vďačíme za to však spolupráci s českou stranou, ktorá má výborne rozbehnutý systém pretekov a my sme sa k nim tento rok pridali. Verím, že aj u nás sa bude zvyšovať počet malých a mladých jazdcov, ktorí budú mať záujem o motocyklový šport a uvidíme ich čoskoro bojovať o body práve v spoločnom seriáli s českými pretekármi. Už teraz ma mnohí slovenskí pretekári potešili, keď sa dokázali zapojiť do bojov o víťazstvá v medzinárodnom hodnotení. Športová úroveň podujatia bola vďaka krásnym súbojom veľmi vysoká, žiaľ, nakoniec nás zradilo počasie, keď neprestávajúci dážď urobil trať pre malých pretekárov príliš nebezpečnú. Mrzí ma to, ale v danej situácii sme nemohli konať inak a boli sme z bezpečnostných dôvodov nútení podujatie predčasne ukončiť. Som si vedomý aj nedostatkov plynúcich z toho, že sme tieto preteky organizovali po prvýkrát a pred októbrovým podujatím, ktoré sa bude konať opäť na Slovakia Ringu, presne vieme čo a ako doladiť. Ďakujem všetkým zúčastneným pretekárom za účasť a krásne výkony na trati, takisto rodičom, členom športovej komisie CPM, vedeniu kartingového centra, technickým komisárom, sekretariátu SMF za administratívne preberanie a traťovým komisárom z Brna za výborne odvedenú prácu.“

TS ŠK CPM SMF, foto Jaroslav Hanus

Výsledky podujatia:

Vít Bromovský

PW50 (po troch kolách) PW50 pdf
1 Lucian Végh
2 Milán Szklenár
3 Miklós Dézsi
4 Gergó Hernádi
5 Klaudia Halmos
6 András Huba Veres
7 Šimon Urbančok
8 Vladimír Ruža
9 Alex Beták
10 Balázs Havasi
11 Roman Masar
12 Vladimír Benčík
13 Zalán Kalmár
14 Pavol Garbeľ
15 Jakub Adamík
16 Matej Smetana
DNS Lilianna Lukacs

Matej Smetana

Minimoto Junior A JUNIOR A pdf
1 Martin Hollas
2 Pavel Smitka
3 Šimon Kučerík
4 Roman Durdiš
5 Václav Michal
6 Štěpán Hubička
7 Stanislav Kohout
8 Martin Kozák
9 Matej Havlík
10 Max Hájek
11 Jan Kučera

Minimoto Junior B JUNIOR B + 50 OPEN pdf
1 Vít Bromovský
2 Justýna Císařova
3 Tadeáš Benáček
4 Viktor Čech
5 Matyáš Bařina
6 Jan Verner
7 Karel Hubáček

Jakub Adamík

Minimoto Senior Open 50 JUNIOR B + 50 OPEN pdf
1 Dita Daňhelková
2 Tomáš Zdařil
3 Petr Bican

MiniGP Stock MINIGP_STOCK_MINIGP_O110 pdf
1 Kristóf Barta
2 Ádám Levánszki

MiniGP O 110 MINIGP_STOCK_MINIGP_O110 pdf
1 Nicolas Zanin
2 Lukáš Végh
3 Alex Hapl
4 Lukáš Kubík
5 Lukáš Kozubík
6 Jakub Adamík
7 Dita Štipčáková
8 Peter Dézsi

MiniGP O 160 MINI_GP160 pdf
1 Matyáš Červenka
2 Jindřich Škopek
3 Mário Zajac
4 Ladislav Veverka
5 Filip Juránek
6 Adéla Ouředníčková
7 Filip Budina
8 Filip Budina
9 Karolína Jandíková
10 Jiří Suchánek
11 Jan Burič

MiniGP Open MNINIGP_OPEN pdf
1 Miloslav Hřava
2 Adam Havlín
3 Adam Vyskočil
4 Marek Kindermann
5 Michal Prokeš
6 Vojtěch Vyzibla
7 Aleš Eder
8 Bruno Kiss
9 Peter Appel
10 Jakub Machát
11 Kristóf Barta
12 Tomáš Matička
13 Filip Novotný
14 Korina Barta
DNS 16 Matyáš Eliáš

Priebežné poradie MSR a SP mládeže nájdete tu: www.roadracing.sk/wp-content/uploads/2020/08/MSR_Junior_2020-1.xlsx

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *