Macerano Racing Team úspešný aj vo Vysokom Mýte

Richard Karnok

Národné aj medzinárodné preteky vo Vysokom Mýte nám priniesli opäť veľké zážitky, napínavé preteky, radosť a hlavne ďalšie skúsenosti, ktoré nás dokážu posunúť ďalej! Bol to veľmi náročný víkend, či už počasím, technickými problémami, a motiváciou pre všetkých.

Tentoraz sme boli v menšej zostave. V kategórii Yamaha PW50 sme mali dvoch jazdcov, #19 Roman Masár a #26 Matias Baláž. V kategórii Mini GP 110 za náš tím štartoval SU #99 Šimon Urbančok.

Tesne pred našou kvalifikáciou Yamaha PW50 zapršalo a radšej sme išli na mokrých pneu, no našťastie sa počasie umúdrilo a preteky sme mali už suché. Naopak, veľmi ťažkú kvalifikáciu si prežil Šimon, kde v treťom kole zažil škaredý pád a nemohol pokračovať, keďže motorka bola zničená a Šimi musel na vyšetrenia, aby sme boli uistení, že môže pokračovať na podujatí. Našťastie sa pilotovi nič vážne nestalo, motorku jeho otec Maroš vyskladal nanovo a Šimi mohol nastúpiť do pretekov. Klobúk dole obom.

V prvých pretekoch nám zas u #19 Romča nefungoval stroj na 100%, no s pomocou tímu sme to doladili a druhé preteky sme už mali radosť a tešili sa z 1. prvého miesta. Rozhodovali desatinky, no Romčo to nakoniec zvládol doslova na jednotku a užil si preteky.

  1. 🏆💪👍🏍️🇸🇰

#26 Matias trénoval už vo štvrtok, kedy si prvýkrát vyskúšal jazdenie v daždi, čo nie je ľahké, ale odvážne to zvládol na jednotku! Obrovská skúsenosť! V deň pretekov bol pripravený a zajazdil pekné piate miesto a teda získal ďalšie body na svoje konto!🏅💪👍🏍️🇸🇰

SU #99 všetkým ukázal svoju bojovnosť, a síce trošku rozladený z kvalifikácie, ale jazdil rovnaké časy a vybojoval si krásne tretie miesto v medzinárodnom hodnotení SR. To chce odvahu a za všetkých potlesk – nikdy sa nevzdávať a vždy bojovať do posledného kola pretekov! Dôležité body sú doma!

  1. 🏆💪👍🏍️🇸🇰

Opäť parádny víkend na okruhu! Verím, že nielen ja, aj ostatní unavení, vyčerpaní, no spokojní s výsledkom doma!!! Teraz máme chvíľu pauzu, budeme trénovať, no už teraz  sa tešíme na ďalšie preteky!!!

Všetkým zúčastneným gratulujeme a všetkým, ktorí nám akokoľvek pomohli ďakujeme!! 💪💪💪👍

Michalovi Balážovi konkrétne za skvelé fotky ktoré všetkým na podujatí spravil!!!

Pozdravujeme
Radim & Čermo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *