Macerano Racing Team úspešne zahájil sezónu

Richard Karnok 1

Sezóna 2022 odštartovala prvým pretekom na okruhu v Dlhej. Národné aj medzinárodné majstrovstvá Slovenska sme si užili opäť po pol roku so všetkým čo k pretekom patrí!!!

Perfektné počasie a dobrá nálada panovala celý čas. V tréningoch sme postupne zlepšovali časy a niektoré tréningy vyzerali, akoby už chalani boli v pretekoch!!!
Naši jazdci súťažili v troch kategóriách, kde všetci predvádzali skvelé výkony. Veľkú radosť sme mali aj s našich nováčikov, ktorí absolvovali svoje vôbec prvé preteky a o to väčšia bola naša radosť po pretekoch z ich výkonov.

V kategórii Yamaha PW50 sa najlepšie jazdilo Romanovi Masárovi s číslom #19, ktorý skončil na skvelom druhom mieste, napriek tomu, že v prvých pretekoch spadol, ale následne ukázal svoju bojovnosť a stíhacou jazdou potrápil súperov.
Z nováčikov sa krásnymi súbojmi a vedením skupinky jazdcov predviedol Matias Baláž #26 – náš najmladší pretekár. Celý čas mu súperi dýchali na chrbát, no ustál ten tlak a skončil na parádnom štvrtom mieste.
Ostatní jazdci, ktorí jazdili tento víkend pod našim tímom, takisto predviedli super výkony a odniesli si cenné body. Piate miesto Christian Valent #13 a siedme miesto Leo Ščasný #28

V kategórii Mini GP 110 sa prvýkrát predviedol SU #99 Šimon Urbančok, ktorý absolvoval svoje prvé preteky na motocykli Ohvale GP – 0 a zajazdil perfektné časy. Svojim výkonom si odniesol výborné tretie miesto v slovenskom a šieste v medzinárodnom hodnotení! Len tak ďalej!

V kategórii Pitbike – akadémia nám štartoval a zároveň prvýkrát na pretekoch Loris Ščasný #88 na IMR Pitbike 90′ a odnáša si pohár za druhé miesto.
Verím, že si všetci užili tieto preteky a všetci spokojní odchádzali domov. Už najbližší víkend sa uvidíme na pretekoch v ČR vo Vysokom Mýte, kde verím, ži si to zopakujeme a vrátime sa s ďalšími bodmi!!!

Všetkým gratulujeme ku skvelým výkonom a výsledkom!!!