Macerano Racing Team hodnotil uplynulú sezónu

Richard Karnok 1

PLUS GALÉRIA – Na okruhu na Exnárovej ulici v Bratislave sa s úspešnou sezónou lúčili pretekári a organizátori z miestnej motoškoly a pretekárskeho tímu Macerano Racing Team a Macerano Moto Activity. A ako sa patrí, rozlúčka so sezónou sa odohrávala priamo v sedle malých súťažných strojov, no nechýbalo ani slávnostné vyhodnotenie sezóny a občerstvenie.

Všetko to spolu so svojou partiou pripravil Radim Nožička, ktorý už roky vedie na tejto trati výučbu mladých jazdcov a stará sa aj o samotný pretekársky tím. A tento rok veru bolo pri rozlúčke so sezónou o čom hovoriť. Pretekár tímu Šimon Urbančok sa totiž stal majstrom v kategórii PW 50 hneď v troch seriáloch, MMČR, M Maďarska a Majstrovstiev SR. Veľmi dobré výkony počas sezóny predvádzal aj mladučký Roman Masár, ale aj ďalší pretekári, ktorí vyrastali či vyrastajú práve na Exnárovej. 

Na tejto trati sa bojovalo o víťazstvá aj pri dnešnej rozlúčke so sezónou a okrem iných jazdcov sa výborne dívalo aj na Elišku Jurigovú, ktorá sa v sedle pretekárskeho stroja veľmi rýchlo udomácňuje a motocyklové preteky ju doslova pohltili. Na miesto, kde kedysi začínali, sa prišli pozrieť aj naši úspešní juniori z vyšších tried, Bruno Kiss a Ladislav Veverka a aj oni mali na čo spomínať. Laco na to, ako si tu pred ôsmimi rokmi prvý raz šuchol koleno o zem a Bruno si zaspomínal pre zmenu priamo jazdením na motarde. 

Veľkou udalosťou dňa bola aj prítomnosť populárneho austrálskeho pretekára a víťaza veľkých cien, Anthony Westa, ktorý sa na ostatných dvoch podujatiach svetového šampionátu Endurance predstavil ako jazdec slovenského tímu Maco Racing. West mladým chlapcom a ich rodičom predviedol svoje umenie na malej trati na Exnárovej s motocyklom Yamaha R3. Deň na tejto trati si užil práve aj Martin Kuzma, majiteľ tímu Maco Racing, ktorého syn Marko sa takisto preháňal spolu s kamarátmi po okruhu.

Ďalší úspešný rok má teda Macerano Racing Team za sebou. O športových úspechoch sme písali a o opodstatnení okruhu na Exnárovej svedčí aj to, že tam chodia trénovať nielen pretekári tohto tímu a navyše tu prvé krôčiky na motorkách absolvujú tí najmenší, pričom niektorí z nich už dnes po niekoľkých rokoch dosahujú výborné výsledky na medzinárodných podujatiach. Nielen za sezónu 2021 teda patrí Radimovi a jeho partii veľká vďaka a do sezóny 2022 nezostáva iné, ako držať palce, nech sú tie úspechy na pretekárskych podujatiach aspoň také isté ako tento rok a na exnárke nech sa aj naďalej premáva čo najviac malých pretekárov!

Text a foto: Richard Karnok

Jeden komentár k článku “Macerano Racing Team hodnotil uplynulú sezónu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.