M SR CPM mládeže pokračovali vo Vysokom Mýte

Richard Karnok

Počas uplynulej soboty (19.6.2021) pokračoval tohtoročný seriál Majstrovstiev CPM mládeže, ktoré mali svoji zastávku na okruhu v českom Vysokom Mýte. Do Mýta vycestovalo aj niekoľko mladých, talentovaných slovenských jazdcov, aby si zmerali sily s konkurentmi z Českej republiky.

Sobotňajšieho podujatia sa zúčastnilo okolo 80 mladých jazdcov. Počas súťažného víkendu panovalo veľmi horúce počasie, čo pre jazdcov (a tiež aj ich doporovod) znamenalo nielen technickú, ale aj psychickú záťaž. Všetci to však zvládli na jednotku a podujatie prebehlo bez vážnejších komplikácii či zranení.

Slovenské zastúpenie sme mali v kategóriách Mini Moto Junior “A”, kde sa na 5. mieste umiestnil Tobias Kráľ #16, ďalej v triede MiniGP Open si vybojoval 4. miesto Viktor Csemez #60 a 5. miesto Adam Havlín #51. V triede Ohvale 110 si najlepšie zo slovenských jazdcov počínal Alex Hapl #5, ktorý sa umiestnil na 4. mieste, v tejto istej kategórii sa umiestnili aj ďalší naši jazdci: Lukáš Kozubík #15 (7.), Lukáš Végh #77 (9.) a Jakub Adamík #12 (11.).

Celkové 6. miesto si v triede Ohvale160 vybojoval Mário Zajac #9 a desiate Bruno Kiss #77. V poslednej kategórii PW50 bolo silné slovenské zastúpenie a poradie bolo nasledovné: 1. Roman Masár, 2. Šimon Urbančok, 3. Lucián Végh, 5. Jurigová Eliška.

Kompletné výsledky z tohto podujatí nájdete po kliknutí sem…

Juniorský šampionát CPM pokračuje svojim tretím podujatím už budúci víkend 3.7.2021 opäť u našich českých susedov a to na okruhu v Třinci (3.7.2021).

Zdroj: smf.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *