Kozubíkov stopercentný vstup do novej sezóny

Richard Karnok

Nová sezóna, nová kategória, nová motorka – to všetko čakalo na 12-ročného motocyklového pretekára Lukáša Kozubíka počas uplynulého víkendu na prvom tohtoročnom podujatí MMSR mládeže v Dlhej.

Štart do tohtoročnej sezóny nebol vôbec jednoduchý. Po vlaňajšom úspechu zisku titulu Majstra SR v kategórii MINIGP 110 postúpil Lukáš na sezónu 2022 do kategórie MINIGP 160, čo znamenalo vyrovnať sa s novým, výkonnejším motocyklom. Po počiatočných technických problémoch nášho nového motocykla OHVALE GP 0 160 4S – museli sme vymeniť až štyri motory – sa nám nakoniec podarilo prelomiť smolu a pripraviť motocykel do prvých pretekov MMSR do Dlhej.

Podujatie začalo už v piatok 29.4. voľnými tréningami a Lukáš patril hneď od začiatku medzi najrýchlejších jazdcov svojej kategórie. Piatkové tréningy ukončil úspešne a zajazdil si nový osobný rekord v Dlhej.

Sobota ráno nás privítala krásnym slnečným počasím a my sme sa s chuťou pustili do pretekového dňa. Lukáš bol hneď od rána najrýchlejším jazdcom kategórie MINIGP 160, čo zavŕšil v kvalifikácii časom 55:803 a ziskom Pole Position.

Štart prvých pretekov nevyšiel Lukášovi úplne podľa jeho predstáv, ale hneď v prvom kole sa mu podarilo získať prvú pozíciu späť a začal rýchlou a bezchybnou jazdou svojim súperom unikať. Posunul aj svoje maximum na jedno kolo až na 55:290, čo je zároveň aj jeho nový osobný rekord na tejto trati. Do cieľa priviezol svoj motocykel na 1. mieste s fantastickým náskokom 33 sekúnd.

Do druhých pretekov sa Lukášovi podaril ukážkový štart, hneď od začiatku sa ujal vedenia vo svojej kategórii a opäť sa súperom nezadržateľne vzďaľoval. Svoj náskok navyšoval až kým dosiahol približne pol kola a následne ho udržiaval až do cieľa, ktorý opäť preťal na 1. mieste, tentoraz s náskokom 45 sekúnd.

Týmito výsledkami si Lukáš vybojoval celkové 1. miesto v kategórie MINIGP 160 na MMSR v Dlhej. Tento víkend nám vyšiel naozaj nad očakávania a touto cestou by sme chceli poďakovať našim partnerom, firmám MK ILLUMINATION s.r.o., ASP Group s.r.o. a značke LS2, MOTOSPOL RACING s.r.o. a značke IPONE, mx – 100 moto s.r.o., LeathClean s.r.o. a samozrejme Majovi Michalovičovi a jeho teamu MAJO RACING TEAM a všetkým, ktorí nám fandia a bez ich podpory a pomoci by sme tieto výsledky neboli dosiahli.

Lukáš by rád špeciálne poďakoval pánovi Dušanovi Hříchovi z firmy ASP Group s.r.o., dovozcovi prilieb značky LS2 za fantastickú prilbu LS2 FF805 THUNDER CARBON RACING FIM 2020, vďaka ktorej sa mu podarilo výrazne zlepšiť pre jej nízku hmotnosť a široký a vysoký priezor, čím mal omnoho lepší výhľad na trať aj pri plnom zaľahnutí na rovinkách a vôbec ho nebolel krk a hlava. Ďakujeme.

TS Lukáša Kozubíka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *