Kemp mládeže SMF – Circuito internazionale d´Abruzzo

Richard Karnok

Vo štvrtok 3. marca o 10:00 začalo sústredenie na juhu Talianska v meste Ortona.

Na úvod sa jazdcom individuálne venoval taliansky tréner, čo bolo milým prekvapením. Úlohou bolo v pravidelných stopách vyjazdievať kruhy okolo rozostavených kužeľov. Jazdci sa mierne potrápili, česť výnimke Veve, keďže on to trénoval už počas zimy.

Podstatu slovenskej výpravy tvorilo spolu 8 jazdcov – Eliška Jurigová ako jediná slečna, ktorej prináleží veľký obdiv. Zoznámenie s Ohvale 110 4s nezačalo totiž najľahšie. Rovnako tak sa odvážili presadnúť na vyššiu kubatúru z PW 50 na Ohvale 110 Roman Masár a Šimon Urbančok – obaja poháňaní túžbou zrýchľovať. Začali, kde iní skončili. Konkrétne Alex Hapl presadol práve z Ohvale 110 a s kubatúrou 160 sa veľmi rýchlo spriaznil, doslova až o preteky s vetrom. Ku zmene došlo aj pri dvojici jazdcov Vevera Ladislav a Zajac Mário, ktorí sa navzájom predstavovali s modelmi GP 2 a poňali to rýchlosťou. Jakub Adamík testoval a posúval svoje jazdecké schopnosti na Ohvale 110 aj 160. Testovacie jazdy v Taliansku absolvoval aj Marko Kuzma so svojou Yamahou. 

Piloti boli rozdelení do dvoch skupín s ohľadom na bezpečnosť začínajúcich jazdcov. Trať bola k dispozícii len pre slovenských jazdcov, a tak v krásnom počasí a príjemnej atmosfére prebiehali tréningy celý deň pri pravidelnom striedaní jazdcov podľa skupín každých 15 minút.

V piatok bolo už od rána zrejmé, ako vie každé odjazdené kolo pomôcť ku zlepšeniu každého z jazdcov. Jazdci zrýchľovali, rodičia sa kochali. Organizátor – Miloš Baláž – dohliadal na plynulý chod tréningov a zabezpečoval všetko potrebné. Jeho priateľské vzťahy s riaditeľom areálu v Ortone a snaha sú neoceniteľné. Po dvoch dňoch, teda v sobotu, sa výrazne pohoršilo počasie – teplota klesla ku nule, dážď so snehom v kombinácii so silným vetrom neprispeli ku nadšeniu. To odradilo väčšinu jazdcov a tréningy podstúpili len dvaja: Adamík, Zajac.

Nedeľa bola počasím krajšia, no počtom oslabená, keďže väčšina zúčastnených sa už vybrala na cestu domov. Zastúpenie Slovensko predsa len malo aj v nedeľu – zdatní Zajac a Adamík jazdili do popoludnia.

Sústredenie dopadlo fantasticky, splnilo účel. Poďakovanie patrí Slovenskej motocyklovej federácii za podporu mladých jazdcov, no srdečné poďakovanie prináleží p. Milošovi Balážovi za jeho schopnosť a ochotu zrealizovať celú akciu s plnohodnotným servisom garážovania techniky, ubytovania, stravovania a trénovania.
Grazie mile….

Zuzana Veverková
Foto: Pavla Mišáková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.