Kecskemét hostil MM SR MiniGP a Scooter

Richard Karnok 1

Na rýchlom a technickom okruhu v maďarskom Kecskeméte sa uskutočnilo ďalšie podujatie MM SR v kategóriách MiniGP a Scooter. Pretekov sa celkovo zúčastnilo 66 pretekárov.

Trieda MINI GP 50: 
1. Simon Lukáš CZE
2. Mrkývka Jiří   CZE
3. Babonics Márk HUN
Zo slovenských jazdcov v tejto triede svojím výkonom príjemne prekvapil Miško Búlik, ktorý skončil celkovo na 6. mieste, solídny výkon odviedol aj celkovo ôsmy Adam Barus, tomu ale chýba vyšší výkon motocykla. Denis Duna s Marekom Pipašom skončili tesne za prvou desiatkou.

Trieda MINI GP 80: 
1. Laczkó Maté HUN
2. Kvaček Lukáš CZ/SMF
3. Lakatos Herman Csaba HUN
Najlepší zo „Slovákov“ bol Lukáš Kvaček, Čech jazdiaci so slovenskou licenciou. Pekný bojovný výkon s troškou smoly odviedol Ákos Szabó, ktorý skončil celkovo štvrtý. Filip Simonics i napriek problémom so spojkou svojho motocykla obsadil tentoraz na 5. miesto. V oboch jazdách vypadol Ronald Csóka, ktorý zadrel svoj motocykel .

SCOOTER  SPORT 50:
1. Há Lukáš
2.Hypský Lukáš
3.Morvai Dalibor
Prví traja predviedli za úmornej horúčavy, ktorá nás sprevádzala po celý víkend, výborné výkony, smolu mal tentoraz Michal Nemčovič, ktorý musel pre technickú poruchu odstúpiť z 1. miesta v prvej jazde. V druhej bojovala dvojica Hypský-Nemčovič o prvý „flek“ v cieli, získal ho pre seba Hypský, ale za predčasný štart bol penalizovaný a to ho odsunulo na druhé miesto.

RACING 70:
1. Sebestyén Péter
2. Tiszay Viktor
3. Magda Sándor
Zo slovenských jazdcov sa umiestnil na celkovom 6. mieste Boris Korčák.

OPEN:         
1. Gáspar Attila
2. Gudába Martin SVK
3. Galántai Tamás HUN
Martin Gudába odviedol už tradične výkon hodný ašpiranta na celkové prvenstvo, na celkovom 5. mieste skončil nestarnúci Jaroslav Pecúch.

MM SR MiniGP a Scooter pokračujú 11. augusta na maďarskom Euroringu.

Priebežný stav MM SR

Jeden komentár k článku “Kecskemét hostil MM SR MiniGP a Scooter

  1. Som velmi rat že niečo taketo sa zučasnuje sam chodym jazdyť na Slovakia racing vdaka mojmu bratovi Petrovi šurinovi ktori to aj organizuje aj sam preteka velmi mu fandym a držim palce aby sa im darylo a tak isto aj vam fandyme spozdravom Marek šurina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *