Juniorský šampionát pokračoval v Dunajskej Strede

Richard Karnok

Predposledné podujatie JIMC sa za účasti 63 jazdcov zo Slovenska, Maďarska a Českej republiky, konalo v Dunajskej Strede a rozhodne sa vydarilo. Tento mládežnícky šampionát sa profiluje na veľmi solídnu úroveň a hlavne práca s deťmi z JUNIOR MOTO ACADEMY už prináša svoje ovocie v podobe prílivu nových jazdcov do seriálu a taktiež naberá aj na kvalite ich ďalšieho výkonnostného rastu.

Pri príchode do kartingového areálu v Dunajskej Strede  nás privítalo v piatok zamračené, ale teplé počasie, ktoré nás sprevádzalo po oba víkendové dni. V sobotu bolo doobeda premenlivo, ale dážď sa spustil až večer a nedeľňajšie tréningy sa išli na vode. Po obede sa ale počasie umúdrilo, trať vyschla a popoludňajšie jazdy jazdci odjazdili na suchých pneumatikách.

Trieda PW 50
V tejto triede sme zaznamenali najvyšší počet štartujúcich, 16 jazdcov, z toho boli traja z Maďarska. V plnej miere sa tu prejavuje aktívna práca v JUNIOR MOTO ACADEMY zásluhou Martina Čermáka a Radima Bilického, ktorí s deťmi dvakrát týždenne poctivo trénujú na Čermo-ringu v Bratislave.
Smolu mal tentoraz Jakub Mazsár, ktorý po páde jazdu nedokončil a celkovo obsadil až piatu priečku. O kvalite tréningového procesu u „Čerma“ hovoria výsledky, kde v prvej päťke boli štyria slovenskí jazdci. Ostatní novo začínajúci akademici zbierali veľmi potrebné a cenné skúsenosti v ich ďalšom športovom a výkonnostnom raste.
Výsledky:
1.Sloboda Leo SK
2.Surányí Balász HU
3.Šurina Sven SK
4.Havlín Adam SK
5.Maszár Jakub SK

PW 50 SPECIAL
Tu sa na štart postavili traja jazdci, nováčikmi boli, dcéra známeho otca Laura Belenčiaková a syn nášho kolegu, šéfa týmu a fotografa Samko Zorkóczy. Na stupni víťazov ich doplnil víťazný maďarský jazdec Szamadó Máté.
Výsledky:
1. Szamadó Máté HU
2. Belenčiaková Laura SK
3. Zorkóczy  Samuel SK

MINI GP
V tejto triede celkovo vyhral Simon Lukáš z ČR pred krajanom Vojtěchom Schwarzom a už tohtoročným medzinárodným majstrom SR Skaličanom Miškom Búlikom, ktorý len deň predtým úspešne pretekal v nemeckom ADAC Mini Bike Cupe.
Výsledky:
1.Simon Lukáš CZ
2.Schwarz Vojtěch CZ
3.Búlik Michal SK

MINI GP 140 4T JUNIOR
V tejto triede sa výborným výkonom zaskvel akademik Peťo Kačaba, ktorý jediný zo slovenských jazdcov dokázal v pohode držať krok s maďarskými jazdcami, v prvej jazde bol tretí, v druhej z druhého miesta po páde skončil šiesty. Ostatní slovenskí jazdci predviedli solídne výkony a úplní nováčikovia zbierali cenné skúsenosti.
Výsledky:
1.Babonics Márk HU
2.Győr Bálint HU
3.Oláh Barnabás HU
4.Gorbe Soma HU
5.Kačaba Peter SK

MINI GP 80
Suverénne víťazstvo v oboch jazdách predviedol český pretekár Petr Jadrný, ďalší dvaja v celkovom poradí si vymenili pozície po prvej jazde, kde Filip Simonics obsadil druhú priečku.
Výsledky:
1.Jadrný Petr CZ
2.Machů Jakub CZ
3.Simonics Filip SK

SCOOTER 50
Zaujímavé súboje predvádzali Denis Kováč s Ľudovítom Krušinom, ale celkové víťazstvo nakoniec získal Denis Kováč. Na pódiu ich doplnil solídnym taktickým výkonom Pavel Moravec.
Výsledky:
1.Kováč Denis SK
2.Krušina Ľudovít SK
3.Moravec Pavel SK

SCOOTER 70 Racing
Výborné výkony prvých dvoch jazdcov v oboch jazdách, Lukáša Há a Andreja Krejčího, doplnil celkovo tretí Zoltán Surányi. Smolu mal tentoraz suverén tejto triedy Attila Gáspár, ktorý prvú jazdu vyhral a v druhej po zle vyzerajúcom páde, ale bez zranenia nedokončil.
Výsledky:
1.Há Lukáš SK
2.Krejčí Andrej SK
3.Surányi Zoltán HU

SCOOTER OPEN
Suverénnym  víťazstvom obhájil  titul medzinárodného majstra SR Martin Gudába. Celkovo druhý skončil Roman Bednár pred nováčikom tejto triedy Pezinčanom Dominikom Žvástom.
Výsledky:
1.Gudába Martin SK
2.Bednár Roman SK
3.Žvásta Dominik SK

Touto cestou chcem poďakovať všetkým činovníkom SMF, kolegom z MOTOSPORT AGENCY a moderátorovi Kamilovi Somorovskému za zdarný a úspešný priebeh pretekov.
Posledný septembrový týždeň (27.-29.9.2014) seriál pokračuje posledným podujatím na kartingovom okruhu Birizdó Kart v Kecskeméte pod promotérskou taktovkou  maďarského partnera.

Kompletné výsledky podujatia:
PW50 + PW50 Special
MiniGP + MiniGP80
MiniGP 140 4T
Scooter Sport 50
Scooter Racing 70 + Open

Priebežné výsledky seriálu JIMC 2014

Ľuboš Nemčovič, Motosport Agency
Foto: Peter Zorkóczy