Jakub Adamik získal titul majstra Slovenska v kategórii JuniorGP 160

Richard Karnok

Prvý septembrový víkend sa konali posledné preteky slovenského šampionátu v tejto sezóne, ktoré boli v maďarskej Visonte. Na tomto podujatí sa rozhodovalo o titule majstra Slovenska v kategórii JuniorGP 160, kde sa zo zisku titulu tešil jazdec Paca Racing Teamu Jakub Adamik.

Jakub Adamik:

„Vo Visonte ma čakali posledné preteky slovenského šampionátu, kde som bojoval o zisk titulu majstra Slovenska. Keďže na tejto dráhe som už absolvoval túto sezónu úspešné preteky, tešil som sa sem a veril som v to, že to bude pre nás opäť úspešný víkend. Na trať sme prišli v piatok ráno spolu s mojim tímovým kolegom Máriom Zajacom. V tento deň som absolvoval šesť voľných tréningov, počas ktorých som sa snažil jazdiť konštantné časy a pokúsil som sa priblížiť k môjmu najlepšiemu času z tejto trate. To sa mi však nepodarilo a s piatkovými tréningami som nebol veľmi spokojný. Nedarilo sa mi jazdiť také časy, aké by som chcel aj keď bola motorka nastavená presne tak isto, ako tomu bolo naposledy, čo sme na tejto dráhe jazdili.

V sobotu ráno na nás čakal ešte jeden voľný tréning, kvalifikácia a dva preteky. V kvalifikácii sa mi podarilo jazdiť konštantné a rýchle časy, ktorými som si zaistil do pretekov štart z prvej pozície. Pred samotnými pretekmi som bol veľmi nervózny a vedel som, že ak chcem získať titul majstra Slovenska, musím jeden z dvoch pretekov vyhrať. Štart do prvých pretekov sa mi podaril a dokázal som si udržať prvú pozíciu. Celé preteky boli pre mňa veľmi náročné, pretože sa celý čas za mnou držal jazdec, s ktorým som bojoval o titul a vedel som, že nemôžem urobiť žiadnu chybu. Bolo to psychicky veľmi náročné, no podarilo sa mi do cieľa prísť na prvom mieste, a to pre mňa znamenalo veľkú výhodu pred druhými pretekmi. Druhé preteky boli oveľa jednoduchšie. Opäť sa mi podarilo dobre odštartovať a počas pretekov som si dokázal vytvoriť dostačujúci náskok a prísť do cieľa na prvom mieste. Som veľmi rád, že sa mi sezónu na Slovensku podarilo ukončiť dvoma víťazstvami a získať tak prvý titul majstra Slovenska v kategórií Ohvale 160. Touto cestou by som sa chcel veľmi poďakovať hlavne celej svojej rodine, celému tímu, sponzorom a všetkým, ktorí mi fandia a podporujú ma.“

Posledný septembrový víkend čakajú oboch jazdcov Paca Racing Teamu dôležité preteky v talianskej Cremone, kde bude Mário bojovať o zisk titulu majstra CNV a Jakub o celkové umiestnenie v top 10. Veríme, že pre oboch našich jazdcov dopadnú tieto preteky čo najlepšie a ak chcete sledovať celý priebeh spomínaného podujatia, určite nás sledujte na Instagrame @pacaracingteam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *