Jakub Adamik testoval v Taliansku

Richard Karnok

Nedávneho sústredenia mládeže SMF v Taliansku sa zúčastnil aj talentovaný 9-ročný pretekár Jakub Adamik.

Minulý týždeň sa mi ako juniorskému jazdcovi naskytla zo strany SMF možnosť trénovať na trati v talianskom D’Abruzzo. Keďže počas zimy sú u nás na Slovensku obmedzené podmienky trénovania na motorke, tak som s radosťou túto príležitosť využil. Počas celých štyroch dní som trénoval na motocykloch Ohvale 110 a Ohvale 160.

Po štvrtkovom príjazde do Talianska som trénoval iba pár hodín a mojím cieľom bolo hlavne zvyknúť si na trať, keďže som tu nikdy predtým nejazdil. V piatok sme sa už snažili nastaviť motorku tak, aby som na nej dokázal zrýchľovať a zajazdiť čas, s ktorým by som bol spokojný. Zo začiatku to nebolo jednoduché, no verili sme, že sa nám to nakoniec podarí a budem sa na motorke cítiť pohodlne.

Sobotný tréning nám nevyšiel úplne podľa predstáv, a to predovšetkým kvôli počasiu. Celý deň veľmi pršalo a aj napriek tomu, že jazdím na vode rád tento tréning som zakončil pádom, ktorý mi už nedovoľoval vyjsť znovu na trať. Tento kemp sme ukončili v nedeľu, počas ktorej som sa cítil na motorke najlepšie. Dokázal som zrýchľovať a všetko mi vychádzalo tak ako som chcel.

Celý víkend mi po jazdeckej stránke tak ako vždy pomáhal Mário Zajac, s ktorým trénujem už nejaký ten čas a jeho rady sa vždy snažím čo najlepšie využiť. Tiež by som chcel poďakovať Lacovi Lórincovi, ktorý mi dal veľa rád ešte pred cestou do Talianska. Som veľmi vďačný za to, že mám možnosť trénovať s jazdcami, akými sú práve Zajo a Laci. V neposlednom rade patrí poďakovanie aj celému tímu SMF a Milošovi Balážovi, za zorganizovanie tohto kempu.

Jakub Adamik
Paca Racing Team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *