Informácia k podujatiu Slovenského pohára mládeže Moto5 a Minimotard vo Visonte

Richard Karnok

Počas nasledujúceho víkendu (15.-16. 5. 2021) sa v maďarskom meste Visonta uskutočnia majstrovstvá Maďarska mini road racing, ktorých súčasťou by malo byť i úvodné podujatie seriálu Slovenského pohára mládeže Moto5 a Minimotard. Podujatie sa bude započítavať do uvedeného seriálu SP len v prípade, že do nedele dôjde k zmene povinnej karantény po návrate na Slovensko.

Podľa posledných informácií by malo dôjsť k uvoľneniu povinnej karantény v rámci krajín V4, t.j. návrat z Maďarska by mal byť už bez povinnej 14-dňovej karantény. Avšak všetko záleží od štvrtkového zasadnutia vlády a krízového štábu SR. Ak by nedošlo k zrušeniu karantény, SMF nemá možnosť vybaviť výnimku z tohto nariadenia jazdcom mimo reprezentácie, a teda všetci jazdci, ktorí by štartovali v Maďarsku, by museli po návrate do SR absolvovať karanténu. Ak by nedošlo k predmetnej zmene, slovenskí jazdci môžu na podujatí štartovať, ale podľa rozhodnutia ŠK CPM SMF nebudú bodovať do seriálu Slovenského pohára mládeže Moto5 a Minimotard.

Všetci jazdci, ktorí by sa chceli na podujatí v Maďarsku zúčastniť (individuálne v rámci M HU, alebo v rámci SP) sa musia na podujatie prihlásiť online na stránke: https://chronomoto.hu/mams/

Pre vstup do Maďarska je potrebné si so sebou zobrať zvláštne ustanovenia k podujatiu, ktoré nájdete po kliknutí sem…, (program podujatia nájdete TU) a prípadné potvrdenie prihlásenia/pozývací list od organizátora z Visonty.

V prípade otázok kontaktujte Františka Csemeza na tel.č.: 0914 321 280

ŠK CPM SMF

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.