European Scooter Trophy Cheb so slovenskou účasťou

Richard Karnok

V poradí druhé podujatie EST sa uskutočnilo cez víkend na kartingovom okruhu v Chebe za účasti cca 60 jazdcov z Nemecka, Švajčiarska, Holandska, Maďarska, Ukrajiny, Slovenska.

Naše zastúpenie bolo v zložení Martin Gudába, Denis Kováč a Andrej Krejčí. Možnosť jazdiť v silnej konkurencii je vždy veľká motivácia a cenná skúsenosť, preto padlo rozhodnutie zúčastniť sa. Po veľmi dôkladnej a prísnej technickej kontrole bolo nutne sa rýchlo preorientovať na iný systém tréningov na aké sme zvyknutí, aby sa časy postupne zlepšovali, ale celkovo dobrý dojem z tréningov pokazila zle fungujúca časomiera, na ktorú doplatil hlavne Denis Kováč. Martin Gudába štartujúci v triede Big Bore predviedol na svojom skútri piaggio malossi dobrý výkon a skončil za svojim minuloročným rivalom Oliverom Knechtom zo Švajčiarska na druhom mieste, tretia priečka patrila nemeckému jazdcovi Bickelovi.

Denis Kováč v triede 70 expert na dobre pripravenom stroji piaggio prekvapil súperov svojou jazdou a výkonom, keď sa postupne prebojoval do prvej päťky, snažil sa držať vysoké tempo, ale ľahší pád v závere pretekov ho pripravil o lepšie umiestnenie. V tejto triede premiérovo štartoval aj Andrej Krejčí, pre ktorého to bola možnosť vyskúšať si svoje schopnosti v konkurencii ostatných pretekárov ako sa zlepšovať. Za úspešný víkend patri poďakovanie jazdcom mechanikom a ich sprievodu.

Text: Vladimír Gudába
Foto: autor a Marcel Paulzen – m2medien.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *