Dva tituly šampióna pre Simona Végha, brat Lucián vicemajstrom

Počas uplynulého víkendu sa v maďarskej Visonte rozhodovalo o medzinárodných a národných majstroch Slovenskej republiky mládeže. V triede PW 50 sa z oboch titulov radoval desaťročný Simon Végh.

Simonko Vehg si preteky užíval snáď prvýkrát vďaka svojim súperom a zároveň kamarátom, ktorí ho nesmierne posúvali .
V prvých pretekoch mu nevyšiel štart a nasledovala stíhacia jazda, pri ktorej sa prebojoval do skupinky štyroch jazdcov, ktorú viedol Matia Pátek a za jeho chrbtom prebiehali neskutočné súboje. V poslednej zákrute na výjazde bol Simi rýchlejší v súboji s Alexisom Benmovičom, no na rovinke bol Alexis rýchlejši a tesne pred cielovu čiaru, snáď o predné koleso ho predbehol. Takže súboj az do cieľa.

V druhých pretekoch prebiehali taktiež nádherné súboje, Matias Baláž na druhej pozícii letel ako šíp a ostatní piloti bojovali o každý meter dráhy. No po pretekoch boli najlepší kamaráti a s úsmevom na tvári vystrájali rôzne šibalstvá až do večera. Nič krajšie nemôže byť, ako keď deti majú šťastný úsmev a radosť z jazdy. Ďakujeme Alexisovi, že tak bojoval so Simonkom, ktorého to posúvalo vpred a všetkým ostatným za krásne preteky a zážitky, ktoré mal počas celej sezóny 2023.

Simonko #68 získal:
Titul Majster SR 🏆
Titul Medzinárodný majster SR 🏆

Lucko #68 bojoval v kategórii OHVALE 110 ako aj celý rok za MACO RACING JUNIOR TEAM. Na miesto sme prišli vo štvrtok ráno nech si mohol natrénovať trať, lebo vôbec mu nesedí. V kvalifikácii si vybojoval 6. pozíciu do prvého štartu, na ktorý nastúpil veľmi nervózny a v pretekoch sa mu nedarilo všetko usporiadať, ako by chcel a skončil na šiestom mieste. V druhých pretekoch bol ešte nervóznejší, lebo sa malo rozhodnúť o titule majstra. Prevod sme prerobili do rýchla, tak motorka bola pokojnejšia a na rovinke rýchlejšia, no štart bol dobrý. Pred Lucka sa ale dostal pomalší jazdec, ktorý ho brzdil a predná skupinka sa trochu vzdialila. Do cieľa prišiel takisto na šiestom mieste. V slovenskom šampionáte skončil na treťom mieste. Motorka bola skvele urobená, išla ako hodinky vďaka Davidovi Kučeříkovi a MX100.CZ super nastavená, bez Davida by nemohol konkurovať druhým jazdcom.
Počas celej sezóny mal nádherné zážitky a super kamarátov a radosť v očiach ked zosadol z motorky .🏍🏍🏍😃👍