Dva majstrovské tituly pre Lukáša Kozubíka

Richard Karnok

V dňoch 19. 8. a 20. 8. sa v rámci podujatia MMČR Miniracing v Českom Třinci uskutočnilo posledné podujatie pretekov Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky a MSR, ktorých sa zúčastnil aj 12-ročný Lukáš Kozubík.

Po úspešnom podujatí na Slovakia Ringu, kde Lukáš obsadil v sobotných pretekoch 2. miesto a v nedeľných 1. miesto, prichádzal do Třínca v role favorita a na čele priebežného poradia s výrazným bodovým náskokom v oboch hodnoteniach.

Preteky začali pre nás už v piatok 19. 8. voľnými tréningami. Od rána nás sprevádzalo krásne počasie. Keďže pri výmene oleja po pretekoch na Slovakia ringu nám vypadli z motora kovové úlomky, boli sme nútení vymeniť motor v Lukášovej ostrej motorke. Vzhľadom na túto skutočnosť strávil Lukáš piatkové tréningy presadaním z ostrej motorky na tréningovú a späť a porovnávaním, s ktorou nastúpi v sobotu do pretekov. Nakoniec s ohľadom na predpoveď počasia na sobotu, padla voľba na tréningovú motorku.

Sobotné ráno nás privítalo mokrou dráhou s predpoveďou prehánok a búrok na celé popoludnie. Vzhľadom na mokrú trať väčšina súperov prvý voľný tréning vynechala. Lukáš sa ho síce zúčastnil, ale nepodarilo sa mu dokončiť ani prvé kolo. Pri páde sa mu našťastie nič nestalo, ani motocykel nepoškodil, ale spadla mu reťaz a tým pre neho prvý tréning skončil.

Druhý tréning sa už niesol v lepšom duchu, rovnako ako kvalifikácia, v ktorej zajazdil zatiaľ svoj najlepší čas na tejto trati. Povzbudený výsledkom z kvalifikácie sme s napätím očakávali ako sa vyvinie počasie na preteky, ktoré nás čakali poobede.

Prvé preteky začali so zaťahujúcou sa oblohou. Štart sa Lukášovi podaril, ale hneď v štvrtej zákrute ho jeden zo súperov vytlačil mimo dráhu. Lukáš sa prepadol takmer na posledné miesto. Napriek tomuto incidentu sa nevzdal a začal sťahovať stratu na súperov a postupne sa posúval štartovým poľom vpred. Po pár kolách sa mu podarilo dostať tesne za Alexa Hapla, svojho hlavného súpera v boji o titul. Nasledovalo niekoľko rýchlych kôl, kedy chlapci jazdili za sebou v tesnom závese.  Asi v polovici pretekov Lukáša jeho motorka nakopla a on vyletel celý do vzduchu nad motorku  a dotýkal sa len rukami riadidiel. Našťastie sa mu to podarilo ustáť. Bez zaváhania pokračoval ďalej a hneď v ďalšej zákrute už bol znovu nalepený na Alexovi. Pár kôl pred koncom začalo mierne popŕchať. Lukáš dojazdil preteky tesne za Alexom, čo znamenalo 4. miesto v rámci MMSR a 2. miesto v rámci MSR na podujatí v Třínci.

Vzhľadom na silnejúci dážď a skutočnosť, že všetky kategórie stihli odjazdiť prvé preteky, rozhodlo vedenie pretekov po porade s rodičmi a zástupcami jazdcov s ohľadom na bezpečnosť jazdcov o zrušení ďalších jázd.

Lukáš výsledkami z týchto pretekov potvrdil svoje prvé miesta v oboch hodnoteniach a stal sa tak Medzinárodným aj Národným Majstrom Slovenska v triede MiniGP 160 pre rok 2022.

Touto cestou by sme chceli zároveň aj poďakovať všetkým našim sponzorom, partnerom a všetkým, ktorí nám fandia, a bez ktorých podpory a pomoci by sme tieto výsledky neboli dosiahli.

Ďakujeme a už teraz tešíme sa na sezónu 2023.

TS Luki#15

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *