Dunajská Streda nepriala Racing Stars Race Teamu

Richard Karnok

Dunajská Streda patrí medzi obľúbené okruhy našich jazdcov aj pre to, že sme tam chodili často trénovať, teda ďalšie podujatie JIMC sľubovalo veľa. Peter Kačaba, Alex Keher, Lukáš Kozubík sa nevedeli dočkať jazdenia.

Sobotné tréningy po zohriatí trate vyzerali celkom slušne a na poobedie bola naplánovaná jediná kvalifikácia. Peter Kačaba sa v kvalifikácií umiestnil na 3. pozícií a naši najmladší jazdci síce skoro na konci vo svojich triedach, ale s úsmevom na tvári sa tešili na nedeľňajšie preteky s cieľom niekoho predbehnúť.

V nedeľu pred ranným warm-upom prišiel skontrolovať motorku osobne majiteľ Service 13 Michal Vaňa alias Joker a konštatoval len, že jeho práca slušne drží. Raňajšie tréningy sa niesli ešte v znamení studenej trate a opatrnosti.
V triede Mini GP 100 musel v obidvoch pretekoch odstúpiť náš Alex Keher, pretože sa neustále sťažoval na veľké bolesti v krku a dole prišiel až s plačom. Lukáško Kozubík v triede PW-50 skončil síce na zadných pozíciách, ale kamarátov popredbiehal a potrápil. Trieda Mini GP Pro bola najrýchlejšia a v oboch pretekoch skončil náš pretekár Peter Kačaba na 4. mieste, aj keď v druhých pretekoch to bolo iba o necelých 5 stotín.

Slovenská organizácia pretekov pod hlavičkou agentúry Motosport Agency tentoraz vyšla na výbornú a veľmi sme ocenili zákaz jazdenia s motorkami po depe. Zvlášť tu v Dunajskej Strede, kde prišlo veľa ľudí a zázemie pre pretekárov je tu menšie.
Tento víkend nám ukázal, že každý detail nás môže posunúť vpred alebo naopak, zase nazad. Takže trénovať, trénovať, počúvať a zase trénovať!

Lukáš Kozubík 15, Racing Stars Race Team: Tešil som, že má pršať, tato mi objednal nové gumy, ale nepršalo. Som rád, že som mohol predbehnúť aspoň niektorých mojich kamarátov.

Alex Keher 11, Racing Stars Race Team: V obidvoch pretekoch ma veľmi bolel krk, musel som odstúpiť. Poviem mamine, aby ma zobrala doktorovi a potom uvidíme čo ďalej.

Peter Kačaba 88, Racing Stars Race Team: Tento víkend som mal vyššie ambície, ale v sobotu som pokazil kvalifikáciu, keď som neposlúchol príkazy z tímu a až potom som zistil, že mali pravdu. V nedeľu som sa nevedel dostať do lepšieho tempa, stále som sa nevedel dostatočne koncentrovať a tak to aj dopadlo. Čo sa týka časov, tie môžem hodnotiť pozitívne, ale v prvých pretekoch som nevedel udržať správnu stopu a prvé trio mi utieklo. V druhých pretekoch som sa tiež nedokázal plne sústrediť a tiež som skončil na štvrtom mieste. Až do ciľovej vlajky sme mali krásne súboje s Maďarom Szamadom Maté a Slovákom Romanom Havlínom a o kúsok kolesa a necelých 5 stotín som prešiel neskôr cieľovú vlajku aj napriek tomu, že ešte v zákrute som bol pred ním. Tiež som si uvedomil svoje zlé rozhodnutie vymeniť v sobotu rozetu, lebo keď som v nedeľu bol rýchlejší, tá mi už nepasovala. Nič to, skúsenosti cenné, poučím sa! Pogratulovať chcem môjmu malému bračekovi z Maďarska, skončil na 1. mieste – Soma Gorbe. Na Slovensku máme Romana Havlína, ktorý od 16-tich začal jazdiť úplne inak a túto sezónu určite potrápi Maďarov a ja urobím všetko pre to, aby mňa nepredbehol.
Na záver chcem poďakovať celému tímu a skvelým ľuďom bez ktorých by to nešlo. Materiálnym a Finančným injekciám od Service 13, Wertheimu, Štúdiu Lara, Nadácii TV JOJ, Reštaurácii Slovenský Dvor v Piešťanoch, JR Sportpromotions, West Coast Choppers a všetkým ostatným, ktorí si spomenuli.

Tlačová správa Racing Stars Race Teamu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *