Demolition Racing Team zahájil sezónu pretekmi v Dlhej

Richard Karnok

V posledný aprílový deň sa v Dlhej konali prvé tohtoročné preteky majstrovstiev Slovenskej Republiky, ktoré boli organizované pod záštitou SMF. Na tomto podujatí sa na štartový rošt postavili aj jazdci novovzniknutého tímu – Demolition Racing Team – Jakub Adamik a Mário Zajac. V piatok ráno, hneď po našom príchode, sme sa išli oboznámiť s podmienkami na trati, keďže sme tu od minulej sezóny vôbec netrénovali.

#KUBO12 (Jakub Adamik): „V piatok, hneď po úvodných tréningoch neboli moje pocity na  motorke najlepšie. Nevedel som sa s ňou poriadne zžiť, čo viedlo k časom na kolo, s ktorými som nebol spokojný. Celý deň sme sa snažili nájsť vhodnú cestu k tomu, aby som sa cítil na motorke dobre, čo sa nám ku koncu dňa podarilo. V sobotu ráno nás čakali dva voľné tréningy a kvalifikácia, kde som sa umiestnil na tretej pozícií v MMSR a druhej v MSR, s čím som bol nakoniec spokojný. Štart do prvých pretekov mi veľmi nevyšiel a stratil som hneď po štarte niekoľko pozícií, ktoré sa mi však podarilo v priebehu niekoľkých kôl získať späť, no bohužiaľ boli preteky prerušené červenou vlajkou. V druhých pretekoch som sa na motorke cítil výborne. Po veľmi dlhom čase som sa začal cítiť sebavedomo pri súbojoch. Nebál som sa pustiť aj do agresívnejších manévrov, ktoré nám ku koncu preteku priniesli 2. miesto v MMSR a 1. miesto v MSR.“

#ZAJO9 (Mário Zajac): „Do piatkových tréningov sme nenastupovali s nejakými veľkými očakávaniami. Hlavným cieľom bolo nastaviť motorku a začať postupne zrýchľovať. Absolvovali sme šesť voľných tréningov. Motorku sa nám podarilo nastaviť, čomu svedčili aj veľmi rýchle časy. Posledné jazdy som si  veľmi užil, hlavne vďaka Tadeášovi Benáčkovi, s ktorým sme si super potrénovali. V sobotu ráno sme absolvovali dva voľné tréningy, po ktorých nasledovala jedna kvalifikácia. Tá sa mi celkom podarila a skončil som na 2. pozícii. V prvých pretekoch sa mi nepodaril štart, ale našťastie som nestratil žiadnu pozíciu. Celé preteky boli veľmi napínavé, s Tadeášom sme celých 15 minút zvádzali veľmi pekné súboje. Do cieľa som prišiel tesne na 2. mieste v MMSR a na 1. mieste v MSR. V druhých pretekoch sa scenár opakoval a po nekonečných súbojoch som prišiel do cieľa na 2. mieste v MMSR a na 1. mieste v MSR. S výsledkom som bol spokojný, avšak veľmi ma mrzelo, že som nedokázal aspoň jedny preteky vyhrať. Musím zapracovať hlavne na štartoch, pretože túto sezónu mi zatiaľ ešte ani jeden nevyšiel.“

Tento víkend nás čakajú ďalšie preteky vo Vysokom Mýte. Veľmi sa na to tešíme a dúfame, že budeme úspešní aspoň tak, ako tomu bolo v Dlhej. Môžete nás sledovať na našom Instagrame @demolitionracingteam, kde Vás budeme o všetkom informovať.

Chceli by sme sa poďakovať všetkým sponzorom, ktorí nám veľmi pomáhajú, fanúšikom ktorí nám fandia, všetkým ľudom, ktorí nám veria. Vďaka patrí aj všetkým, ktorí sa podieľajú na organizácií MSR, vrátane Richarda Karnoka, ktorý nám prináša pomocou portálu RoadRacing.sk všetky potrebné informácie, o tomto krásnom športe.

Tlačová správa Demolition Racing Team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *