Ďalšie úspešné preteky Lukáša Kozubíka v Dlhej

Richard Karnok

V termíne 1.7. a 2.7. sa v Dlhej uskutočnili ďalšie preteky podujatia MMSR a MSR na ktorých štartoval aj Lukáš Kozubík z tímu Majo Racing Team Maja Michaloviča. Pre Lukáša to boli už druhé preteky na jeho domácej trati a veľmi sa na ne tešil.

Preteky začali v piatok 1. 7. voľnými tréningami a vzhľadom na veľmi horúce počasie sme sa rozhodli absolvovať len dopoludňajšie jazdy. Lukáš sa postupne dostával do tempa a aj napriek plnej trati – voľné tréningy jazdili spolu kategórie MiniGP110, MiniGP160 a MiniGP190 – dokázal zajazdiť čas 0:55,10. V piatok večer došlo k náhlej a výraznej zmene počasia. Prudko sa ochladilo a začal fúkať silný vietor, ktorý zničil stany takmer polovici paddocku.

Sobotné ráno nás privítalo príjemným počasím a predpoveď sľubovala maximálne teploty do 28 °C. Voľné tréningy sme venovali otestovaniu rôzneho nastavenia motorky, aby sme do kvalifikácie nastúpili s tou správnou voľbou. V kvalifikácii Lukáš opäť potvrdil, že trať v Dlhej mu neskutočne sedí a na jedno rýchle kolo nemá súpera, čo potvrdil ziskom pole position časom 0:55,06.

Do prvých pretekov odštartoval Lukáš na 2. mieste a vďaka bezchybnej jazde na tejto pozícii  preteky aj dokončil.

V druhých pretekoch sa opakoval rovnaký scenár ako v prvých a Lukáš sa po štarte pohyboval opäť na druhej pozícii. Tentoraz sa však Lukáš pokúsil zabojovať o prvé miesto a záverečné kolá išiel rýchlejšie ako jeho súper. Aj keď sa mu ho nakoniec nepodarilo dobehnúť, vďaka svojmu nasadeniu sa mu podarilo v druhých pretekoch zajazdiť čas 0:54:853, čo je zároveň aj jeho nový osobný rekord na tejto dráhe.

Tieto výsledky znamenajú pre Lukáša 2. miesto v rámci hodnotenia MMSR a 1. miesto v rámci hodnotenia MSR, čím si Lukáš upevnil priebežné vedenie v oboch hodnoteniach.

S pretekmi v Dlhej sme veľmi spokojní a touto cestou by sme chceli poďakovať všetkým, ktorí nás podporujú, fandia nám a bez ktorých podpory a pomoci by sme tieto výsledky neboli dosiahli.

TS Luki#15

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *