Cez víkend MMSR skútrov na Slovakia Ringu

Richard Karnok

Slovenská Asociácia Skútrov (SAS), ako najmladší člen Slovenskej Motocyklovej Federácie (SMF), organizuje tento víkend preteky cestných skútrov v areáli pretekárskeho okruhu Slovakiaring. Sú to v sedemročnej histórii prvé preteky realizované v takomto profesionálnom prostredí v seriáli MMSR SCOOTER 2011.

Vďaka pozitívnemu prístupu manažmentu Slovakiaringu a Driving Academy sa podarilo Výkonnému výboru SAS pripraviť na tento víkend, 16.7 – 17.7., zaujímavé motoristicko – športové podujatie, na ktorom sa širokej verejnosti predstavia pretekári cestných skútrov jazdiaci v seriáli MMSR SCOOTER 2011 a aj jazdci športovej kategórie mini-bike. Účasť bude medzinárodná v oboch skupinách, pretože tomuto športovému náčiniu fandia nielen slovenskí, ale aj českí a maďarskí pretekári.

V MMSR SCOOTER 2011 sa štartuje v kategóriách Street, Sport, Racing a Open. Súčasťou seriálu sú aj dve pohárové disciplíny a to slovenský KEEWAY-Cup a maďarský SUZUKI-cup.

Jazdci disciplíny Mini Bike odštartujú v kategóriách Junior A, Open a Top Open. V oboch disciplínach sa predpokladá štart približne sedemdesiatky jazdcov.

V piatok podvečer začnú organizátori pripravovať pretekársku trať na dráhe Driving Academy, v sobotu čakajú jazdcov voľné tréningy a v nedeľu ostré preteky.

Pretekársky deň, nedeľa 17.7., je rozdelený na dve časti. Predpoludním absolvujú pretekári zoznamovací a meraný tréning a po rozprave a obedovej pauze odštartujú preteky jednotlivých kategórií skútrov a minibajkov.

Vedúcimi jazdcami seriálu MMSR SCOOTER 2011 po troch pretekoch sú, v triede Street – Lukáš Há /Piagio/, v triede Sport – Tomáš Nižňan /Piagio/, v triede Racing – Lukáš Sulo /Piagio/ a v triede Open – Martin Nemčovič /Gilera/.
Pohárové prvenstvá zatiaľ majú v rukách, v maďarskom Suzuki-cupe – Atilla Magda /Malossi/ a v slovenskom Keeway-cupe – Martin Janega /Keeway/.

Milovníci dvoch kolies a najmä skútrov a minibajkov, stretneme sa tento víkend, 16 a 17. júla, v areáli Slovakiaringu, na trati Driving Academy, na štvrtých pretekov seriálu MMSR SCOOTER 2011, na ktoré Vás srdečne pozývame.

Všetky najdôležite informácie o podujatí nájdete v Zvláštnych ustanoveniach, ktoré si môžete stiahnuť z tohoto miesta…

Priebežné poradie šampionátu si môžete stiahnuť po kliknutí sem…

 

Info a foto: www.scooter-racing.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *