Čermo hodnotí vystúpenie juniorov v talianskom šampionáte Ohvale

Richard Karnok

Martin Čermák sa so svojimi dvomi zverencami predstavil na ďalšom podujatí majstrovstiev Talianska Ohvale, tentoraz v meste Ala. Jeho synovi Martinovi, aj Brunovi Kissovi sa darilo a okrem spokojnosti si z Talianska odviezli aj poriadnu porciu bodov.

Martin Čermák:

890 km sme urazili, aby sme sa mohli zúčastniť ďalšieho podujatia v talianskej Ala. Prekrásne prostredie v okolí celej trate dodáva týmto pretekom obrovské čaro. Tentoraz hájili naše farby dvaja jazdci, a to Maťko Čermák v kategórii Ohvale GP -0 automat a Brunko Kiss v triede Ohvale GP-0 110 4 speed.

V sobotu na jazdcov čakalo klasicky 5 voľných tréningov po 12 minút. Snažili sme sa nastaviť správny prevod takisto ako u Maťka ako aj u Brunka. V nedeľu doobeda boli dva merané tréningy pre každú triedu, ktorých bolo 10.
Brunko v prvej kvalifikácii zajazdil čas 59.1, čo znamenalo 11. miesto. Má zbrusu novú motorčeku, a tak sa s ňou teraz pomaly zoznamuje. 
Maťko v prvej kvalifikácii vybojoval 6. miesto zo 17 deti a časom 57.7 ma veľmi potešil… Len pre zaujímavosť, ja som zajazdil pred 2 rokmi s Ohvale 160 čas 55.0, tak si viete predstaviť, ako tie deti s tým automatom letia… Ľavotočivú zatáčku po cieľovke ani nezatvárajú plyn… cca 85 km/h… V druhom tréningu Maťko ešte zlepšil svoj čas na 57.5, ale zrýchlili aj domáci a ostala nám 8. pozícia na štarte. Brunko zrýchlil takisto a časom 58.5 si upevnil 11. miesto na štarte.

Poobede nás čakalo dvoje pretekov a veľké teplo dalo o sebe naozaj vedieť. Podmienky mali ale všetci rovnaké. V prvých pretekoch Maťko zle odštartoval a v prvej zatáčke sa ocitol na 11. mieste. Kým sa prepracoval krásnou čistou jazdou na 8. miesto prešli štyri kolá a svojich súperov tak stratil z dostrelu. Pred ním nikto, za ním nikto. „sme miesto mu teda patrilo aj v cieli. Brunko mal v prvých pretekoch krásny štart, v prvej zatáčke bol deviaty, no potom o jedno miesto prišiel a skončil desiaty.

V druhých pretekoch sa u Maťka situácia opakovala, špatný štart a v prvej zatáčke desiaty. Kým popredbiehal súperov, čo sa dostali zozadu pred neho, tak mu jeho skupinka odišla a už nám ostalo opäť 8. miesto, za ktoré sme veľmi vďační. V minulom podujatí sa bil o 7.-12. miesto, no teraz hravo zvládol súperov z minulých pretekov. Mali sme cez víkend podstatne na viac, ale treba si povedať, že konkurencia je naozaj výborná a my sa stále len učíme.
Celkové 8. miesto a 26 bodov vezieme domov. Brunko mal v druhých pretekoch opäť fantastický štart, ktorý si predtým na moju radu skúšal (pri skúške odchádzal zo štartu po zadnom kolese). V prvej zatáčke bol deviaty a krásnou jazdou pred seba už nikoho nepustil. Navyše jeden súper pred ním spadol, tak do cieľa prišiel ôsmy. Brunko skončil celkovo na 10. mieste a záskal 24 bodov. Svoj čas vylepšil na hodnotu 57.4. A pre zaujímavosť, detičky s automatom leteli 55.0 v pretekoch… Neuveriteľné…

Po pretekoch sme pomaly zbalili a vydali sa na skoro 900 km dlhú cestu domov. Do Bratislavy sme dorazili o 04:15 hod unavení a vyčerpaní, no veľmi spokojní a šťastní. Radimko sa o nás cely čas staral a pripravoval fantastickú stravu, za čo mu patri veľká vďaka. Poďakovať sa chcem touto cestou aj Marekovi Žákovičovi z Nitry za požičanie karavanu. Ďalšie preteky nás čakajú o tri týždne na Slovensku, v Dlhej. Tam vás samozrejme aj touto cestou pozývame…

S pozdravom Čermo a Radim

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *