Bratom Véghovcom sa darilo na pretekoch v Dlhej

Richard Karnok

Tento víkend sa konali Medzinárodné majstrovstvá SR mládeže v Dlhej, kde sme boli súčasťou tohto šampionátu. Keďže predpoveď bola, že bude pršať, tak chlapci Lucianko Végh #68 a Simonko Vehg #68 boli trénovať aj vo veľkom daždi a v piatokvom tréningu trénovali na suchej trati.

V sobotu bola kvalifikácia na polosuchej drahé, kde si Simonko si vyjazdil prvú pozíciu a Lucko štartoval z tretej pozície.
Somonko #68 v triede Yamaha PW50 v prvých pretekoch skončil prvý a v druhých na tretom mieste .
Celkovo Simonko #68 získal druhé miesto v MMSR aj MSR.
 
Lucko #68 v kategórii Ohvale 110 v prvých pretekoch bojoval o druhé miesto ako v GP, bojovalo sa o každý centimeter dráhy, ozaj bolo na čo pozerať. Nakoniec sa to podarilo a dojazdil do cieľa na druhom mieste. V druhých pretekoch to bolo rovnaké, bojovalo sa zase o druhú pozíciu až do momentu, keď predchádzali pomalšieho pretekára, ktorý zablokoval Luckovi predbehnutie.
 
Stratu na druhú pozíciu ale doťahoval, nevzdával to a dostal sa v poslednom kole až jazdca na druhej pozícii a snažil sa ho predbehnúť v dvoch zákrutách, no nepodarilo sa to, hoci na cieľovej rovinke to bolo veľmi tesné, ale preteky už boli odmávané šachovnicovou vlajkou. Chýbalo pár centimetrov. Tak Lucko #68 skončil na tretom mieste.
Lucko #68 si odnáša z Dlhej v MMSR krásne tretie miesto a v MSR krásne druhé miesto.
 
Najbližšie nás čaká posledné podujatie v Maďarsku vo Visonte, kde sa rozhodne o tom, kto získa titul v MSR. Zatiaľ je Lucko na druhom mieste so stratou 2 bodov na vedúceho jazdca.
 
Bol to nádherný víkend v teame Maco Junior Racing Team, kde Lucko a Simonko dosiahli krásne miesta na pódiu a bojuje sa ďalej.
Ďakujem Davidovi za nastavenie Luckovej motorky.
Ďakujeme všetkým, čo nás podporujú a fandia nám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *