Bratia Véghovci úspešní na pretekoch v Dlhej

Richard Karnok

Tento víkend začali Medzinárodné Slovenské majstrovstvá a Slovenský pohár na dráhe v Dlhej. Počasie bolo nádherné.

Naši chalani veľa nejazdili kvôli počasiu, ktoré sa umúdrilo až teraz posledné dni. No ale prejdime ku chlapcom, najväčšiu radosť nám urobil
Simon Végh #10, keďže štartoval na motorke po Luckovi, tak mal číslo 68. Prekonal sám seba a prelomil bariéru sanitiek na dráhe a išiel preteky. Musíme doladiť ešte štart, lebo v prvých pretekoch dostal 10 sekúnd penalizáciu, ale aj napriek tomu skončil na 3. mieste.
Celkovo získal 3.miesto v triede Yamaha PW50.

Lucko #68 na Ohvale 110 trénoval a snažil sa zlepšovať svoj čas, čo počas troch dní urobilo 8 sekúnd. V prvých pretekoch skončil druhý a v druhých pretekoch po neskutočnom súboji o druhú pozíciu a po páde dve kolá pred koncom celkovo skončil v medzinárodnom hodnotení na 3. mieste a v slovenskom hodnotení na 2.mieste.

Luky #7 štartoval v kategórii Ohvale 160. V tréningoch sme mali problémy s karburátorom, nešiel nám do otáčok, potom sa nám to podarilo nejako urobiť a zajazdil krásne časy, no znova sa nám upchal karburátor, tak nasledovalo znova čistenie…
V pretekoch bolo všetko v pohode a Luky zajazdil svoj rekord na trati a taktiež bojoval z tretej pozície o 2. miesto v tesnom závese 0,0200 sek a po veľmi zážitkovej jazde skončil v druhých pretekoch na druhej priečke. Celkovo získal 2. miesto v medzinárodnom hodnotení aj v slovenskom šampionáte.

Všetci podali super výkon a máme z toho všetci skvelé zážitky. Zhrnutie:
Simonko #10 – 3. miesto 🏆
Lucko #68 – 2. a 3. miesto 🏆
Luky #7 – dvakrát 2. miesto 🏆

Lucián Végh

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.