Bratia Véghovci uspeli na úvodnom podujatí juniorského šampionátu

Richard Karnok

Cez víkend sa našim chlapcom začala sezóna pretekmi MMSR v Dlhej. Bol to náročný a upršaný podnik. V piatkových voľných jazdách si chalani počínali skvelo, všetko fungovalo ako malo a Lucko #68 dosahoval dobré časy na motorke Ohvale 110, a takisto aj Simonko v kategórii Yamaha PW50. Na konci tréningu začala šmýkať Luckovi spojka tak sme museli meniť spojkovú lamelu ktorú nám pomohol vymeniť Zbynek Čech so svojim mechanikom👍.

V sobotu od skorého rána pršalo, tak sme išli voľné tréningy nech si to vyskúšajú. Simonko jazdil na vode akoby ani nepršalo, veľký obdiv, v kvalifikácii zajazdil 1. pozíciu a takisto aj v prvých aj druhých pretekoch a celkovo vybojoval prvé miesto.

Lucko #68 chvíľu musel prísť na spôsob jazdy, ale nakoniec sa to podarilo v kvalifikácii si vybojoval 4. pozíciu. V prvých pretekoch mal super štart a do prvej zákruty vchádzal ako druhý a počas každého kola si s prvým jazdcom vytvárali náskok od ostatných súperov, a takto aj s veľkým náskokom prišli do cieľa. V druhých pretekoch už bola trať obschnutá a nedalo sa presne určiť aké gumy máme dať, no potom už sme nestíhali prezuť na sliky, tak musel ísť na mokrých pneumatikách. Odštartoval super a do prvej zákruty vchádzal na druhej pozícii v tesnom závese za prvým jazdcom. Až pri predbiehaní o kolo pomalšieho jazdca, ktorý ho pribrzdil v technickej časti a mal na prvého mierny odstup, čo po malej chvíli dohnal, no už sa blížili k cieľovej rovinke, kde ho odmávali na krásnom druhom mieste.

Tak sme si odniesli z mokrých pretekov ocenenia:
Simonko #68 Yamaha PW50
MMSR -1. miesto 
Lucko #68 Ohvale 110
MMSR – 2. miesto 
MSR – 1. miesto
 
Ďakujeme všetkým ktorí nám držali palce a podporovali nás, maminke Monike, ktorá nás vo všetkom podporuje, sponzorom nášmu teamu Maco Racing Junior,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *